22. 9. 2018, 12:41

Hlavní stránka Piráti  Internet  Zahraničí  Kultura  Politika  Monstrproces  Kopírovací monopol  Názory  Kauzy  Věda a technika  Video  HogoFogo  Události  Zprávička  Jednou větou  Komix
Známe svého nepřítele?


Rok 2012 nakonec nepřinesl konec světa, jehož se mnoho lidí obávalo. Nepřinesl ani jeho proměnu, v niž mnoho lidí doufalo. Čeho nám však nadělil dostatek, je řada nových otázek, se kterými je nutno se uspokojivě vypořádat. Mezi ty nejpalčivější patří i ta, jež zjišťuje, zdali vůbec víme, za co a proti komu bojujeme.31. 12. 2012


Datum: 31. 12. 2012, Autor: Adam Skořepa
Přečteno: 24540x
Zobrazit článek pro tisk Vytisknout

Doposud hodnotilo 0 čtenářů, celková známka je .
Ohodnoťte známkou jako ve škole | 1 je nejlepší: 1 2 3 4 5

Komentáře

Jediná politická strana
(Martin, 6. 1. 2013 - 21:02:01)
Odpovědět
Vyhradil bych se rád proti označení Pirátské strany jako jediné, která chce vtáhnout občana do politiky a dělat jí s ním, nevím, kde berete jistotu, že jste jediná taková strana, že nějaká méně známá taková také neexistuje. :)

mrak a nepritel
(vlak, 4. 1. 2013 - 15:53:10)
Odpovědět
velky mrak je spatna nebo dobra zprava, podle toho co je aktualne potreba. ale kdyz by ho nekdo z tech kterym se mraky vubec nehodi, chtel smazat z oblohy, driv nebo pozdej ho nekdo snad zastavi a nasmeru je jeho snahy jinym smerem. v tom smeru, jsou konfikty podobne jako mrak, nedelitelnou soucasti lidske komunikace a hledani mozneho souziti. snaha o svet bez konfliktu, je toho nepochopeni a v velmi neblahem dusledku takovych snach je udelani z svobodnych bytosti ovce. jak to myslim? svobodna bytost (je ted jedno v jakem ramci svobod se pohybujeme, vzdy to jiste bude nejak mozeny ramec), ma vlastni, nejruznejsi zajmy, smerovani. ktere se driv, nebo pozdej, budou krizit se zajmy nejake druhe podobne svobodne/individualizovane bytosti. resenim je schopnost hledat a tim padem i nachazet, reseni vzajemnych rozdilu. spis nez vyrabet stado ovci ktere si nekrizi cestu, pac jdou vsichni jednim smerem.

komentář
(s.vyhnalikova@seznam.cz, 1. 1. 2013 - 16:12:26)
Odpovědět
je to moc komplikovaný,víc jednoduchosti by neškodilo,v podstatě chcem stejný,nebýt snýámáni kamerama a cenzurováni,chci psát co chci například,že matěj stropnický je debil.


(j@n, 1. 1. 2013 - 13:49:56)
Odpovědět
:Není to zednářská představa, ale občanská a má svůj původ ve Francouzské revoluci 1789 -1799.

Ale kdo byl motorem občanské revoluce se ve školách neučí.

:Co mají biologické (přírodní) zákonitosti společného se svobodou?

To, že ji omezují. Pokud však nechápeme svobodu jen ve společensko-politickém smyslu.

:Daive je zřejmě nedotčen Evropskou civilizací, protože to vyvrátil už John Locke v 17. století.

Locke vyvrátil, že má každý člověk individuální sklony? Jak?

:A jestli daive věří na osudovou určenost (karmu), tak vůbec do Evropského prostoru nepatří, protože pak by jakoukoliv odchylku chování a jednání od přijatých norem mohl zdůvodňovat svoji karmou :-D

Karmu v nějaké podobě nacházíme po celém světě od starověku. Např. v Bibli lze nalézt řecká slova krima a krino s tímto významem.

Karma a svobodná vůle jsou různé věci ve vzájemné součinnosti. Karma totiž není totéž, co je na Západě známo jako osud, tj. ve smyslu neměnného předurčení.

:Egoismus je vývojová perioda projevující se kolem třetího roku života. Je to součást sebeobjevování, uvědomování svého JÁ. Pokud se na jedince nepůsobí výchovně, může přetrvat do dospělosti, ale v tom případě jde o charakterovou vadu.

Jistě, výchova může egoismus částečně potlačit, ale v situacích, kde jde o fyzické přežití, jdou lidé 'přes mrtvoly'.

:Ostatně věta, že lidé kvůli egoismu nemohou žít jako bratři je vnitřně rozporná, protože právě u bratrů a sourozenců obecně je tato vada nejvýraznější.

Pokud žijí podle hesla člověk člověku vlkem.

:Lidská práva nejsou objektivní realita, ale pouhý snadno zneužitelný ideál ústící v bezpráví...
Slovíčko pouhý je dehonestující adjektivum, ale jinak lze souhlasit, že jde o ideál. Ten však vyplývá naprosto logicky z hesla: Volnost - rovnost - bratrství.

'Pouhý' je zřejmě myšleno ve smyslu objektivně neexistující.

:Autorovi s nickem daive bych doporučil, aby se seznámil s pojmem altruismus. Ten byl příčinou evolučního úspěchu člověka jako rodu. Tvrdit, že tuto úlohu má egoismus není jenom opovážlivost, ale především neznalost.

Výchova k altruismu je pokus o omezení egoismu.

:Pokud by totiž měl daive pravdu, pak by usilování o lepší budoucnost našich potomků bylo kontraproduktivní a naší nejprospěšnější službou by bylo ji podat tabletku kyanidu.

Lepší budoucností nejspíš není myšlen hmotný blahobyt. Viz mnohé tragické osudy lidí žijících v luxusu - alkohol, drogy, sebevraždy aj.

Je to mnohem jednodussi.
(Brooch, 31. 12. 2012 - 22:10:45)
Odpovědět
Je to jen o podnetech a chemii v nasem tele.

Zname sveho nepritele?
(Tom Aresin, 31. 12. 2012 - 17:16:52)
Odpovědět
Gratuluju, perfektni desorientace! Aspon ted vim kam tenhle web patri, a celkem me to neudivuje, pokud existuje, tedy je mu dovoleno existovat, tak je pouze jedine misto kam muze patrit.
Prdpokladal bych ze kazdej uplne blbej to taky postrehne, ale holt podcenuju schopnosti ceske klientely ...

Nic nového
(, 31. 12. 2012 - 17:13:18)
Odpovědět
Povinné čtení pro dnešní krizí zmítané Piráty :-)

to jsou zase kecy
(vuu, 31. 12. 2012 - 14:52:02)
Odpovědět


(daiva, 31. 12. 2012 - 09:54:21)
Odpovědět
> “Všichni lidé rodí se svobodní a sobě rovní co do důstojnosti a práv. Jsou nadáni rozumem a svědomím a mají spolu jednat v duchu bratrství.”

Zednářská představa 'volnost-rovnost-bratrství' je lež.

Lidé nejsou svobodní - podléhají přírodním zákonům, nemocem a času (smrti).
Lidé si nejsou rovni - každý se rodí s jinými vlohami, schopnostmi a osudem (karmou).
Lidé nemohou žít jako bratři, dokud se nezbaví sklonu k egoismu.
Lidská práva nejsou objektivní realita, ale pouhý snadno zneužitelný ideál ústící v bezpráví, jak autor naznačuje.

> Je-li tomu tak, proč se ještě nepřestalo válčit? Proč existují důvody pro terorismus - ať už ten reálný, nebo ten medializovaný? Proč v době, kdy byl svět globalizován, umírají někteří lidé hlady, zatímco jiní se mohou chlubit palácem a sbírkou luxusních automobilů? A hlavně - proč se lidé, kteří se snaží vytvářet občanskou opozici vůči vyloženě špatným a nežádaným krokům volených zástupců (kteří si mnohdy z hlouposti či nadutosti ani neuvědomují, co to vlastně prosazují), nejsou schopni dohodnout?

Důvod toho všeho je jediný - egoismus. Sklon vlastnit a ovládat živé i neživé okolí na jeho úkor. Tento sklon vždy spolehlivě zmaří všechny politické a ekonomické snahy o zlepšení situace.
Každý z nás je individualita s různými názory a postoji a stačí být schopni spolupracovat ke vzájemnému prospěchu. To je ale pro egoisty nemožné, protože každý má o tomto prospěchu jinou představu. Pak snadno podléhají více či méně skryté manipulaci těmi, kdo ovládají zdroje všeho druhu. Stačí jim podsunout, že je ta která záležitost v jejich zájmu a přijmou ji jako svou 'svobodnou volbu'. Iluze matrixu. Volba pilulky je na vás...


(, 31. 12. 2012 - 11:58:16)
Odpovědět
Lidé v mysli myslí jen na to, co je jim nejdražší, co jim marnivě dodává pocity. O TO se starají a TO chrání. Jiní si však uvědomují celistvost světa a dokáží odlišit své potřeby od potřeb jiných. Ti neustále hledají i s vědomím, že To, co hledají nenaleznou - ideál. Snaha je však posouvá kousek dál od smrti, kousek blíž k pravdě.

Re: daiva
(Leo K, 1. 1. 2013 - 12:03:19)
Odpovědět
Zednářská představa 'volnost-rovnost-bratrství' je lež.
Příklad manipulace. Není to zednářská představa, ale občanská a má svůj původ ve Francouzské revoluci 1789 -1799. Soud, že je toto tvrzení lež, má nulovou informační hodnotu není-li něčím podepřeno.
Lidé nejsou svobodní - podléhají přírodním zákonům, nemocem a času (smrti).
To snad nemá cenu ani komentovat. Co mají biologické (přírodní) zákonitosti společného se svobodou?
Lidé si nejsou rovni - každý se rodí s jinými vlohami, schopnostmi a osudem (karmou).
Daive je zřejmě nedotčen Evropskou civilizací, protože to vyvrátil už John Locke v 17. století. A jestli daive věří na osudovou určenost (karmu), tak vůbec do Evropského prostoru nepatří, protože pak by jakoukoliv odchylku chování a jednání od přijatých norem mohl zdůvodňovat svoji karmou :-D
Lidé nemohou žít jako bratři, dokud se nezbaví sklonu k egoismu.
Egoismus je vývojová perioda projevující se kolem třetího roku života. Je to součást sebeobjevování, uvědomování svého JÁ. Pokud se na jedince nepůsobí výchovně, může přetrvat do dospělosti, ale v tom případě jde o charakterovou vadu. Ostatně věta, že lidé kvůli egoismu nemohou žít jako bratři je vnitřně rozporná, protože právě u bratrů a sourozenců obecně je tato vada nejvýraznější.
Lidská práva nejsou objektivní realita, ale pouhý snadno zneužitelný ideál ústící v bezpráví...
Slovíčko pouhý je dehonestující adjektivum, ale jinak lze souhlasit, že jde o ideál. Ten však vyplývá naprosto logicky z hesla: Volnost - rovnost - bratrství.
Autorovi s nickem daive bych doporučil, aby se seznámil s pojmem altruismus. Ten byl příčinou evolučního úspěchu člověka jako rodu. Tvrdit, že tuto úlohu má egoismus není jenom opovážlivost, ale především neznalost. Pokud by totiž měl daive pravdu, pak by usilování o lepší budoucnost našich potomků bylo kontraproduktivní a naší nejprospěšnější službou by bylo ji podat tabletku kyanidu.

Re: Re: daiva
(vlak, 4. 1. 2013 - 16:23:40)
Odpovědět
lidska prava, jsou logicky nesmysl proto, ze jde fakticky o vse, co muzes dokud nenarazis na omezeni, treba pravo nebo zakon a neni zadny duvod ani mozne je definovat. pravo je zakon a to je omezeni. svoboda (v ramci vsech moznosti, danych situaci) je vychozi stav, ktery jakekoliv pravo omezuje. tak zvana lidska prava, jsou v tom smyslu, vymezeni hranic pro omezovani svobody. ne prava ktera by svobodu nebo cokoliv noveho prinasela nebo definovala.
blekotani o egoismu a altruismu, me prijde trochu jako z minulyho stoleti aneb "nekonecny" pribeh na tema prevlecena baba druzinarka vlevo, osel vpravo a jak by nam bylo kdyby baba byla oslova noha a osel trinohej velbloud. plky a nesmysli. podelit a postarat se umej sloni, kachny, hromada mravencu a kde co zivyho, jen nektery lidi s tim maj furt velkej problem.


Přidat komentář

Jméno
Nevyplňujte <- toto políčko nechte prázdné
Předmět
Obsah:Názory
články v rubrice

6. 5. 2013 | 15415
Sociální stát a nezaměstnanost žen
15. 4. 2013 | 499
Facebook je předzvěstí konce svobodného Internetu
24. 3. 2013 | 5113
Stroje nás připraví o práci, radujme se
18. 2. 2013 | 579
Nadbytečná pracovní síla
20. 1. 2013 | 425
Psychopati jdou do práce?
10. 1. 2013 | 301
Chcete skutečně prezidenta?
31. 12. 2012 | 234
Známe svého nepřítele?
14. 12. 2012 | 10934
Jak jsem se stal a nestal Franzistou
4. 12. 2012 | 215
Kam se ubírá česká zahraniční politika?
3. 12. 2012 | 154
Internet ohrožuje staré struktury
29. 11. 2012 | 142
Zapomenutá studie k otázce církevního majetku
27. 11. 2012 | 677
Proč jsem v pirátské straně?
19. 11. 2012 | 277
Modrý pták ve vlastní šťávě
15. 11. 2012 | 15979
Alexandr Mitrofanov: Zachování tváře
12. 11. 2012 | 40683
Jeden za všechny, všichni bez jednoho?
30. 10. 2012 | 27017
Jak opět nalézt důvěru v demokracii?
12. 10. 2012 | 354
České příhraničí
22. 9. 2012 | 5200
Podnikání po česku
13. 9. 2012 | 17983
Kotrba a metody volebních speciálů: z kritiky fraška?
1. 9. 2012 | 2736
Vyvrácení nebezpečného postoje "Nemáte-li co skrývat, nemáte se čeho bát"
Nejnovější zprávy
Stát si brousí zuby na WiFi. Další pokus znásilnit Internet.

16. 1. 2015 | Internet | 94219
Necháme si bez odporu odebrat svobodné WiFi a přejdeme dobrovolně pod křídla korporátních Internetů?
Zobrazit celý článek ►
 

Zvolbovaní Piráti
12. 10. 2014 | Piráti | 33611
Kdo vyhrál, kdo prohrál, jak Piráti a co bude dál?

Americké lhaní -základní prostředek politiky
22. 7. 2014 | Politika | 5788
Včera na tiskové konferenci ministerstva obrany Ruské federace byly prezentovány důkazy z monitorování oblasti sestřelu. Důkazy Rusko předá zainteresovaným i dalším. Média i politici však zcela zásadní odhalení ignorují a dál obviňují bez jakýchkoliv důkazů Moskvu.

Facebook je konec. Konec japonec.
30. 4. 2014 | Piráti | 33668
To byl vynikající nápad, vyhradit lidu takové populární místo, kde se můžou všichni vyvztekat, vydemonstrovat, vybrečet a pohádat, vyblejt na sebe všechny problémy, zbavit se soukromí a to vše přitom za pečlivého dozoru státní bezpečnosti. Ovládat svět je čím dál tím snazší.
 
Hlavní stránka Piráti  Internet  Zahraničí  Kultura  Politika  Monstrproces  Kopírovací monopol  Názory  Kauzy  Věda a technika  Video  HogoFogo  Události  Zprávička  Jednou větou  Komix
 
Pirátské noviny jsou internetový občasník digitálního věku.
Informujeme o Internetu, politice, kopírování, svobodné tvorbě a blbostech.

Pirátské noviny oslovujte E-mailem na adrese: redakce zavináč piratskenoviny.cz

Provozovatel a vydavatel: Martin Brož | Sídlo vydavatele: Praha

Pirátské noviny | ISSN 1804-5197

Copyleft Pirátské noviny
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské noviny je umožněno i bez písemného souhlasu.
Všechna práva vyhlazena.