19. 9. 2018, 16:25

Hlavní stránka Piráti  Internet  Zahraničí  Kultura  Politika  Monstrproces  Kopírovací monopol  Názory  Kauzy  Věda a technika  Video  HogoFogo  Události  Zprávička  Jednou větou  Komix
Piráti prorážejí do průzkumů


V posledních týdnech se Piráti pravidelně objevují v předvolebních průzkumech s podporou přesahující 2 % a místy atakují dokonce 4 %. To je povzbudivé, nicméně metodika i odchylky prováděných průzkumů jsou dosti podezřelé. Pro zájemce to ovšem může sloužit jako další kamínek do mozaiky předvolebních informací. 5. 10. 2012


Datum: 5. 10. 2012, Autor: Martin Kučera a Mikuláš Ferjenčík
Přečteno: 53574x
Zobrazit článek pro tisk Vytisknout

Doposud hodnotilo 0 čtenářů, celková známka je .
Ohodnoťte známkou jako ve škole | 1 je nejlepší: 1 2 3 4 5

Komentáře

podle posledního průzku CVVM patří Piráti již mezi 9 nejvýznamějších stran v ČR
(Avanti, 23. 10. 2012 - 22:11:04)
Odpovědět
http://cvvm.soc.cas.cz/volby-a-strany/stranicke-preference-a-volebni-model-v-rijnu-2012

Libor Michálek
(Kalanis, 20. 10. 2012 - 15:29:26)
Odpovědět
JE TAM !!!

pirátská strana je k ničemu
( , 10. 10. 2012 - 17:25:57)
Odpovědět
mix alibismu, amáterismu a agentismu

smysl má sepsat cíle přímé demokracie a jít na to s generální stávkou, nemá smysl doufat, že se podaří něco prosadit přes stranu, která je už od zrodu vícesměrně nemocná

Preference jsou Pirátům k ničemu!
(Milan, 9. 10. 2012 - 10:50:20)
Odpovědět
I kdyby měli preference 10 %, do krajského zastupitelstva se nedostanou nikde kde nenaplnili kandidátní listinu.
Například v Plzeňském kraji je na kandidátní listině pouhých 29 lidí, ačkoli jich mohlo být padesát. Kdo tedy vhodí do urny lístek Pirátů, zahodí 21 hlasů a piráti dostanou o 21 hlasů méně, než dostanou například komunisti za stejný jeden hlasovací lístek od jednoho voliče.
Jakmile volební strana nenaplní kandidátku, sama se diskvalifikuje.
A samozřejmě nejen tím, že jí její voliči nemohou dát tolik hlasů, kolik by mohli, ale také tím, že těžko lze mít důvěru ve schopnosti strany, která nedokázala ani sehnat dost lidí na svou kandidátku.
Vůdci, kteří neumí sehnat lidi ochotné dělat jim na kandidátce křoví na nevolitelných místech, stěží budou umět řídit kraj - přesvědčit lidi, aby s nimi při běžné správě všedních záležitostí spolupracovali a nebojkotovali jejich snahy a nešli proti nim v jednotlivých větších záležitostech v krajské správě se periodicky objevujících.
Naplnit kandidátku - to je ten nejmenší úkol. Kdo v něm selže, selže i v úkolech větších.

Re: Preference jsou Pirátům k ničemu!
(PetrKovac, 10. 10. 2012 - 08:23:36)
Odpovědět
Milance, přečtěte si prosím, jaký volební systém při volbě do krajů, než budete šířit takový nesmysl.

Re: Preference jsou Pirátům k ničemu!
(vlasta klepák, 10. 10. 2012 - 09:27:20)
Odpovědět
Hlasy se počítají za stranu. Pokud není naplněná kandidátka, dochází k propadnutí hlasu až v okamžiku, kdy obsadíte do křesel všechny její kandidáty. Pak již neobsazujete křesla kandidáty té strany (nemáte kým), ale dělíte je mezi ostatní. Tedy čistě teoreticky to je diskvalifikace, prakticky žádná strana nezíská tolik křesel (a u Pirátů pravděpodobně nehrozí ani 1 křeslo), aby jí "došli kandidáti". Malé strany sestavují kandidátky s určitým odhadem, kolik lidí má šanci dostat do křesel (a to ještě při nejlepší konstelaci hvězd), protože nemají dost lidí na kompletní zaplnění kandidátky. Ale hlas nijak nepropadá (dokud nenarazí na ten limit počtu kandidátů).

Re: Re: Preference jsou Pirátům k ničemu!
(vlasta klepák, 10. 10. 2012 - 09:37:28)
Odpovědět
Jinými slovy - hlas Pirátům v Plzeňském kraji Vám "propadne" v okamžiku, kdy Piráti získají ve vedení kraje pohodlnou většinu (takže další hlasy nejsou potřeba). Tož kurňa nekupte to.

K tomu nesehnání křoví. Jaká je pointa křoví, které:
a) se stejně nepočítá jako seriozní kandidát a nemá šanci se při nejlepší vůli dostat do zastupitelstva
b) pokud je kroužkováno, dostane se do zastupitelstva, ale nebude tak schopné/aktivní jako "řádný" kandidát?

A jak chcete řídit nějakou organizaci pomocí křoví? Akorát se víc nadřete!

Rád uvěřím, že sehnali 29 schopných lidí, než 29 schopných lidí a 21 keříků - přikyvovačů. Jestli je těch 29 lidí schopných (a část netvoří nějaké křoví), to je na jinou debatu a již jsem to tu několikrát rozebíral.


(Davka, 5. 10. 2012 - 18:28:15)
Odpovědět
No uvidime jak to dopadne při volbach ,ted bych to nějak neřešil

SANEP ne!
(Michal Škop, 5. 10. 2012 - 14:05:44)
Odpovědět
Jen bych rád upozornil, že Sanep nedodržuje naprosto žádnou metodiku, ostatní firmy se alespoň zavázaly něco dodržovat. Sanep si může výsledky zcela vymýšlet (např. na zakázku), moc by mě to nepřekvapilo.

Na Sanep by kdokoliv, kdo se chce seriozně zajímat průzkumy, měl rychle zapomenout.

Re: SANEP ne!
(MK, 5. 10. 2012 - 15:00:41)
Odpovědět
Ja ho vyuzil jako priklad pro srovnani s CT, protoze ty pruzkumy dela ve stejnou dobu. Vymysleni na zakazku by me taky neprekvapilo, napriklad ten exces s NS-LEV21 v Usteckem kraji (staci se podivat kdo je tam lidrem kandidatky). V nejnovejsim zverejnenem pruzkumu, z Moravskoslezskeho kraje, maji zase oproti CT podivne vysoky vysledek Zemanovci.

Re: Re: SANEP ne!
(vlasta klepák, 5. 10. 2012 - 15:36:02)
Odpovědět
Třeba je ten lídr tygří kandidátky pro lidi snesitelnější než ta ostatní mafie tam. Jo, lidi jsou zoufalí - a ve Vás pravděpodobně nevidí dobrou volbu (což si myslím i já - prostě na vedení kraje organizačně a schopnostmi _zatím_ nemáte), tak to radši šoupnou putykáři s hokejistou.

Re: SANEP ne!
(Mikuláš Ferjenčík, 5. 10. 2012 - 15:37:38)
Odpovědět
Víme o tom, že si Sanep metodiku tahá až z paty. O to zajímavější bude zjistit, kdo bude blíže realitě...

Re: Re: SANEP ne!
(vlasta klepák, 5. 10. 2012 - 15:43:56)
Odpovědět
Nejblíže realitě bude ČSÚ. Po sečtení hlasů.

Re: SANEP ne!
(Avanti, 23. 10. 2012 - 22:07:37)
Odpovědět
Ǔdajně SANEP odhadoval výsledek krajských voleb nejlépe. Čím to, že přestože nedodržuje metodiku, má nejlepší odhad výsledků?

C je správně !!!
(File, 5. 10. 2012 - 12:04:24)
Odpovědět

Re: C je správně !!!
(vlasta klepák, 5. 10. 2012 - 12:09:20)
Odpovědět
Já to vidím někde kolem B. Může to být mírně směrem k C, může to být mírně směrem k A, ale můj momentální odhad je, že Piráti získají v krajských volbách 0 křesel.

Vandalové
(berenze, 5. 10. 2012 - 12:01:48)
Odpovědět
Piráti jsou vandalové. Ještě teď jsou vidět jejich nelegální sprejerské nápisy na chodnících z minulých voles. A včera když jsem procházel Brnem, tak všude vyvěšené nelegální plakáty.

Takhle se slušná politická strana nechová.
Je mi z vás na blití. Doufám, že ten bordel po sobě aspoň brzy uklidíte. (Škoda, že veřejná správa nemá koule a že vás nenechá zaplatit úklid toho bordela.)

Re: Vandalové
(vlasta klepák, 5. 10. 2012 - 12:07:24)
Odpovědět
Neznám brněnské chodníky tak dobře jako vy, stejně tak neznám okolnosti výlepu/vyvěšení plakátů. Ale aspoň že někdo má jasno a já vám za tyto neověřené informace děkuji.

Re: Vandalové
(Petr Vileta, 5. 10. 2012 - 14:05:27)
Odpovědět
berenze, pošlete nám na náš transparentní účet takových 50 tisíc a my to v Krně vylepíme pouze na legální plochy. Když ty peníze nemáme, tak rozdáme plakáty našim příznivcům a kam to nalepí oni, to už neovlivníme. Můžeme je jen slušně požádat, aby se nelegálním plochám vyhýbali.

Re: Re: Vandalové
(berenze, 5. 10. 2012 - 14:12:33)
Odpovědět
Tak je prosím požádejte, aby je odstranili a i ty nápisy na chodnících prosím taky. Respektive, vyberte z účtů prachy a jděte to uklidit! Vy jste je rozdali, je to vaše odpovědnost.

Ale zatím to vypadá, že zodpovědnost nemáte. Proto vás požaduji za horší než DSSS, NSDAP nebo KSČ(M). Pochopte, že vám ani ostatním, pro demokracii nebezpečným stranám, nemůžu dát.

Re: Re: Re: Vandalové
(vlasta klepák, 5. 10. 2012 - 15:29:30)
Odpovědět
Absolutně netuším, proč nám prezentujete, že vůči určitým stranám nejste kurva. A jestli jsou příznivci pakáž, kterých se musí každá zodpovědná strana zbavit, to nechme na těch stranách.

A jestli jsem tomu dobře rozuměl, nebezpečí pro demokracii = vylepování plakátů, tedy projevování vlastního názoru? Z Vašeho nenávistného projevu nabývám dojmu, že pustit Vás do volební místnosti by mohlo být ještě nebezpečnější - a přesto toto nebezpečí česká společnost bere na sebe pokaždé, když volby dopadnou tak, jak dopadnou. Buďte tedy trochu demokratický, když už si tu demokracii berete do huby.

Re: Re: Re: Re: Vandalové
(berenze, 5. 10. 2012 - 15:54:08)
Odpovědět
Na nebezpečnost jsem upozornil mimochodem. Nejde ale o plakáty jako způsob kampaně v posledním roce, který je populistický a lživý stejně jako NSDAP nebo KSČM v první polovině 20. století. Více to rozebírat nebudu. Pokud chcete najděte si zde v historii i v jiných médiích mediální výstupy členů strany.

Hlavní je to, že strana by měla vzít odpovědnost za svou prezentaci. (Když přihmouřím oko nad nelegálními plakáty, tak minimálně ekologicky se Piráti nechovají.) Ty plakáty navrhla, nebo vytiskla Pirátská strana. Rozdala je příznivcům. Ty měla instruovat a zajistit, aby se něco takového nestalo.

Jinak. Všechny volby za posledních 20 let dopadly dobře. Vyhrály demokratické strany, které zemi vedly vždy dobře a to ve směru, který zastupovaly (v česku pravice vs. levice). Díky těmto stranám jsme moderní demokratickou společností a jsme na tok ekonomicky více, než dobře. Stejně tak svoboda slova (ani jiné svobody) nejsou nikterak politiky ohroženy (naproti lživé kampani PS). Jediný problém je v komunikaci, respkektive s nízkou mírou pochopení u veřejnosti (možná je chyba ve vzděláním, dle mého to bude kombinace nízkého vzdělání, jednoduchého myšlení a touhy po senzaci, která způsobuje poslouchání konspiračních teorii, nebo například programu PS). - ale zase opakuji, nechci zde hanit program PS (snad voliči nebudou tak blbí), jako spíš způsob jejího provedení, který je nehorázný a vandalský.

Re: Re: Re: Re: Re: Vandalové
(Michal Hak, 5. 10. 2012 - 16:02:49)
Odpovědět
pokud povazujete stav nasi demokracie po dvaceti letech za dobry a jeste ho obhajujete, tak to samo svedci spis o tvym zdravotnim stavu nez o programu piratske strany. v tom jak rozkradat tento stat si nezadaj nic s komunisty pred dvaceti lety a rekl bych, ze je i predcili. hlavne ze tu mame zapadni ceny ale vychodni platy. asi byste mluvil jinak, kdyby ses zivil poctivou praci

Re: Re: Re: Re: Re: Vandalové
(vlasta klepák, 5. 10. 2012 - 16:11:31)
Odpovědět
I to je názor. Způsob vedení kampaně Pirátů není špatný, bohužel pro ně není vidět; a naopak je docela dost vidět dovnitř, kde se ukazuje, že mají dost svých problémů (některé se projevují i navenek). Nepovažuji za znalce Pirátů, ale jistý přehled znám. S tím, že by Piráti byli nebezpeční pro demokracii, bych polemizoval. Ovšem narozdíl od Vás jsem první polovinu 20. století nezažil, takže nemohu srovnávat. (Mimochodem, obdivuji Vás, že v tak vysokém věku, v jakém jistě musíte být, zvládáte práci s moderní technikou.)

"Vyhrály demokratické strany, které zemi vedly vždy dobře." - Ta věta obsahuje několik hrubek, dovolím si ji opravit:
"U moci se drží stále stejná banda mafiánů, která vede zemi zkratkou do prdele."

S pozdravem,
Vlastimil Klepák, v.k. (vlastní klávesnicí)

PS. Kdykoliv čtu o problému v komunikaci (např. že vláda neumí lidem vysvětlit reformy), kvetu. Po čem touží ten, kdo poukazuje na "problémy v komunikaci" ? Po intenzivnější propagandě? Vymývání mozků? Aby Češi byli stádo nesvéprávných vypatlaných idiotů? Vážně se musíme ve všem (a zvláště v tomhle) opičit po velmocích jako je býv. Sovětský svaz nebo dnešní USA?

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vandalové
(, 5. 10. 2012 - 16:25:55)
Odpovědět

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vandalové
(berenze, 5. 10. 2012 - 16:29:31)
Odpovědět
Michal Hak a vlasta klepák:

No a tady se potvrzuje, co jsem psal. O nízkém vzdělání a tom ostatním.

Ano nemám stejný názor jako vy. Jsem zdravý, žiji si dobře, jsem slušný člověk a hrubky moc nepíši. Osobní útoky si nechte pro sebe a klidně si volte tuto stranu. Já ji naštěstí volit nikdy nebudu a v případě nebezpečí její vlády prchnu z této země dříve, než moji příbuzní, kteří to v roce 1948 nestihli. (bojovat za svobodu lidí v této zemi není dobrý nápad, když dobrovolně volí Piráty, Nacisty a Komunisty.)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vandalové
(vlasta klepák, 5. 10. 2012 - 17:13:09)
Odpovědět
Jakkoliv nízké vzdělání není na překážku skutečnému zájmu a péči o problematiku věcí kolem nás. Vědomí vlastní nekonečné nedokonalosti je motorem poznávání nového a zdokonalování sama sebe, což je definice člověka rozvíjejícího se, kterýmž zjevně nejste.

Snažíte se nás utlouci iluzí vlastní dokonalosti a morální neomylnosti, no bohužel se Vám to nedaří, neb Vám chybí trocha pokory, pochopení a argumentů.

Svět je jiný, než jak jej popisujete. Podvědomě to víte, ale stavíte si hráz proti sobě a nepřipouštíte si realitu. Spíte.

S přáním brzkého procitnutí,
Vlasta Klepák, v.k. (vlastní klávesnicí)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vandalové
(dvojče, 10. 10. 2012 - 17:22:16)
Odpovědět
buď volí komunisty nebo piráty, obojí snad ne i když chápu, že někdo by to rád rozředil a komunistům trochu ubral :)

Re: Re: Re: Re: Re: Vandalové
(Petr007, 6. 10. 2012 - 18:54:35)
Odpovědět
....Jinak. Všechny volby za posledních 20 let dopadly dobře. Vyhrály demokratické strany, které zemi vedly vždy dobře a to ve směru, který zastupovaly .....

Bereze, sendej si klapky z očí a pořádně se rozhlédni. Podívej se na tu tvoji "demokracii". POkud to bude dál tímto stylem, tak spějeme do záhuby. V politice mafie, vše rozkradeno, prodáno do zahraničí, manipulace z medií, cenzura, atd.... .Fakt "svoboda a demokracie".

Re: Re: Re: Re: Re: Vandalové
(vladka07, 12. 10. 2012 - 12:25:24)
Odpovědět
Moc ráda bych věděla kde žijete? Asi ne v České republice která je prolezlá korupcí. Možná je to podle Vás v souladu s morálkou a potom vám mohu věřit, že dosavadní vlády vedly tuto zemi správným směrem. Podle mě to v pořádku není a za dvacet let střídání vlád pravice/levice došlo hlavně k nárůstu birokracie a úpadku morálky!!!!
To je z mého pohledu výslede. Možná bych vím mohla i závidět, váš pohlad na situaci v ČR asi se vám lépe dýchá než mně.

Re: Re: Vandalové
(Vitek Kalabek, 9. 10. 2012 - 11:29:56)
Odpovědět
Lžete. Nelegální výlep brněnští Piráti zaplatili "profesionálům". Houby příznivci, ale úmyslný vandalizmus a bezohlednost.

Hnus, velebnosti.

http://piratepad.net/jmk-plan-kampane-2012

Re: Re: Re: Vandalové
(vlasta klepák, 10. 10. 2012 - 09:42:54)
Odpovědět
Zajímavé, díky. A nezdá se, že by to tam nějaký poťouchl jen tak dopsal. No, Piráti? Máte k tomu něco?

Pár počtů
(vlasta klepák, 5. 10. 2012 - 11:40:20)
Odpovědět
Pokud jsem to počítal dobře, v Plzeňském kraji se hlásí 16 subjektů. Kdyby voliči hlasovali zcela náhodně, dostali by Piráti 6,25 procenta. Máte co dohánět, jste pod hranicí náhody ;)

V ostatních krajích je to podobné. V Ústeckém kraji se uchází 19 stran (náhoda = 5,26 %) atd. Já osobně mám z Pirátů trošku obavy - ne z jejich programu, ale z jejich (ne)schopností. Když jsem si včera namátkou otevřel fórum a zkoumal situaci kolem PirateLeaks... jestli podobným způsobem chcete vést něco jiného (co má třeba dopad na životy lidí v kraji), budete na sobě muset sakra dost zapracovat.

Nicméně, držím palce, ať se vypracujete a snad někdy příště mě přesvědčíte.

PS. Váš klip udělal díru do světa a přeji hodně úspěchů v boji proti namyšleným českým advokátům zastupující zahraniční firmy.

Re: Pár počtů
(Xeelee, 5. 10. 2012 - 20:17:00)
Odpovědět
Celá tahle úvaha má jednu drobnou vadu na kráse. Lidé nevolí náhodně. O malých uskupeních s nulovou šancí na zvolení ani neví a na druhé straně jsou velké zaběhlé strany s masivní mediální propagací se stabilní voličskou základnou, kterou je velmi těžké přesvědčit, že by měla volit jinak. Piráti jsou někde mezi. Důležité je prorazit. Lidé často malé strany nevolí, protože mají pocit, že vyhodí svůj hlas. Jak ale strana začne mít v průzkumech víc procent a reálně bude hrozit, že by se někam dostala, tak jí najednou preference vzrostou klidně o dalších pár procent.

K naší neschopnosti: Máme poměrně viditelnou a velmi nízkonákladovou online/offline kampaň. Už v roce 2010 ve volbách do PSP jsme měli bezkonkurenčně nejefektivnější kampaň z hlediska ceny za jeden hlas a je velmi pravděpodobné, že to tak bude i letos v krajských volbách.

Re: Re: Pár počtů
(vlasta klepák, 5. 10. 2012 - 20:50:14)
Odpovědět
Náhodná volba je předpoklad. Předpoklad nemusí být založený na skutečnosti. Tvrdím jen to, co jsem napsal, takže to chce lepší okuliare.

Ano, kampaň máte nízkonákladovou a těch pár nadšenců chytíte. Nicméně pokud sázíte pouze na fejsbůk, tak budete mít přírůstek kolem 0.5 % za rok a sice jen proto, že vám dorůstají fejsbůková mláďátka do voličského věku. Otázkou potom je, kdy fejsbůková mláďátka opustí Váš relativně nudný přístav a najdou si jinou stranu, tedy kde se ta procenta zastaví. Ano, zatím máte vysokou efektivitu, ale prostě... je Vás vidět málo a organizaci mnohých věcí upřímně řečeno nezvládáte - noviny, leaks, pirátský filmový portál... Je mi záhadou, jak chcete organizovat něco většího, k čemu se pořádají volby. A mám obavy, že ani to půlprocento za rok s Vaším přístupem nevydrží, protože kromě přitáhnutí fejsbůkových mláďat si je musíte i udržet. Zatím jste banda vnitřně rozhádaných aktivistů a schopných lidí (ale špatně sehraných) tam máte cca 5.

Myšlenkám pirátského hnutí fandím (a žiju podle nich), ale Vaší straně - v té podobě, v jaké jste teď - už ne. Co vám přeji, není úspěch, ale změna; a pak teprve úspěch. Do té doby volím myšlenky pirátského hnutí. A mnohé vidím v organizačně zvládnutějších stranách.

Re: Re: Re: Pár počtů
(corwin78, 6. 10. 2012 - 10:34:55)
Odpovědět
Neživte toho trola...

Re: Re: Re: Re: Pár počtů
(vlasta klepák, 6. 10. 2012 - 11:50:56)
Odpovědět
To je dobré, nepovažuju Xeeleeho příspěvek za trollský. Ačkoliv jsem zvyklejší, že lidé považují za trolla spíše mě.


Přidat komentář

Jméno
Nevyplňujte <- toto políčko nechte prázdné
Předmět
Obsah:Piráti
články v rubrice

12. 10. 2014 | 33610
Zvolbovaní Piráti
30. 4. 2014 | 33668
Facebook je konec. Konec japonec.
2. 4. 2014 | 8054
Evropa je naše moře
1. 4. 2014 | 2197
Pirátské noviny mají nové sponzory
16. 3. 2014 | 20111
Zrození České pirátské strany
28. 4. 2013 | 63533
Zkorumpované banky, zkorumpovaný kopírovací průmysl: Jaktože můžou externalizovat své obchodní problémy?
1. 4. 2013 | 261
Je konec
16. 3. 2013 | 377
Piráti zvou příznivce k otevřenému překladu knihy CryptoParty Handbook
8. 3. 2013 | 922
Evropský parlament bude příští úterý hlasovat o zákazu veškerého porna v "médiích". Ano opravdu. Podnikněme okamžitou akci!
3. 3. 2013 | 5812
Guerilla Open Acces Manifesto: Otevřme přístup sami
14. 2. 2013 | 193
Jsou nároky isify a LogiCallu z vymáhání práv k fotografiím oprávněné?
14. 2. 2013 | 118
Nové Pirátské dvanáctero aneb jak se z toho nezbláznit
10. 2. 2013 | 421
Soud pro lidská práva: Tresty za sdílení souborů jsou porušením lidských práv
20. 1. 2013 | 40288
Sledujuseriály.cz opět v provozu
7. 1. 2013 | 10154
Kampaň za referendum na Praze 7
1. 1. 2013 | 50678
Novoroční řeč pirátského kapitána Ivana Bartoše
19. 12. 2012 | 5079
Kulatý stůl iniciativ 17.12.2012
16. 12. 2012 | 889
Britská bitva o Pirátskou zátoku
6. 12. 2012 | 159
Piráti nabízejí místa ve volebních komisích pro volbu prezidenta
30. 11. 2012 | 224881
Lidé si přejí zrušit OSA
Nejnovější zprávy
Stát si brousí zuby na WiFi. Další pokus znásilnit Internet.

16. 1. 2015 | Internet | 93851
Necháme si bez odporu odebrat svobodné WiFi a přejdeme dobrovolně pod křídla korporátních Internetů?
Zobrazit celý článek ►
 

Zvolbovaní Piráti
12. 10. 2014 | Piráti | 33611
Kdo vyhrál, kdo prohrál, jak Piráti a co bude dál?

Americké lhaní -základní prostředek politiky
22. 7. 2014 | Politika | 5787
Včera na tiskové konferenci ministerstva obrany Ruské federace byly prezentovány důkazy z monitorování oblasti sestřelu. Důkazy Rusko předá zainteresovaným i dalším. Média i politici však zcela zásadní odhalení ignorují a dál obviňují bez jakýchkoliv důkazů Moskvu.

Facebook je konec. Konec japonec.
30. 4. 2014 | Piráti | 33668
To byl vynikající nápad, vyhradit lidu takové populární místo, kde se můžou všichni vyvztekat, vydemonstrovat, vybrečet a pohádat, vyblejt na sebe všechny problémy, zbavit se soukromí a to vše přitom za pečlivého dozoru státní bezpečnosti. Ovládat svět je čím dál tím snazší.
 
Hlavní stránka Piráti  Internet  Zahraničí  Kultura  Politika  Monstrproces  Kopírovací monopol  Názory  Kauzy  Věda a technika  Video  HogoFogo  Události  Zprávička  Jednou větou  Komix
 
Pirátské noviny jsou internetový občasník digitálního věku.
Informujeme o Internetu, politice, kopírování, svobodné tvorbě a blbostech.

Pirátské noviny oslovujte E-mailem na adrese: redakce zavináč piratskenoviny.cz

Provozovatel a vydavatel: Martin Brož | Sídlo vydavatele: Praha

Pirátské noviny | ISSN 1804-5197

Copyleft Pirátské noviny
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské noviny je umožněno i bez písemného souhlasu.
Všechna práva vyhlazena.