17. 8. 2018, 17:22

Hlavní stránka Piráti  Internet  Zahraničí  Kultura  Politika  Monstrproces  Kopírovací monopol  Názory  Kauzy  Věda a technika  Video  HogoFogo  Události  Zprávička  Jednou větou  Komix
Miluji Evropskou unii


Vždycky, když mě něco namíchne, snažím se uklidnit nějakou hezkou vzpomínkou. A tak jsem si vzpomněl na kus textu písně Vodňanského a Skoumala a trochu ho přebásnil.14. 7. 2011


Datum: 14. 7. 2011, Autor: Petr Vileta
Přečteno: 45950x
Zobrazit článek pro tisk Vytisknout

Doposud hodnotilo 0 čtenářů, celková známka je .
Ohodnoťte známkou jako ve škole | 1 je nejlepší: 1 2 3 4 5

Komentáře

Prosím, s těmi smazanými písmeny jsem na tom stejně!
(Jaka, 15. 4. 2012 - 19:32:00)
Odpovědět
Má někdo nějakou radu, co s tím? Taky jsem to zkusila akrylem, ale za chvíli se to slouplo...
Prosím, pora'dte..

A Fikuse, ty si to eurohujerství strč někam. Před EU spolupráce evropských zemí neexistovala?
Zažil jsi RVHP? Jestli ne, tak se poptej, jak dopadla! Padla na "hubu" a EU tak dopadne taky, pokud se nevzpamatuje. Je to dnes už jen a jen socialistická DLUHOVÁ UNIE !!!

unijní předpisy
(fra, 14. 2. 2012 - 12:05:13)
Odpovědět
hezký článeček. Mně s odpuštěním vadí nové úsporné žárovky nahrazující wolframové vlákno. Jsou to většinou zářivky obsahující dost ošklivě toxickou rtuť, která OPRAVDU zasviní životní prostředí. Zatímco žárovku vyhodím s klidem do popelnice, rtuť obsahující zářivku si takhle vyhodit netroufám. Kupodivu žádné výrazné upozornění, že se to tam vyhodit NESMÍ, jsem neviděl a mám pocit, že normální spoluobčan to asi do popelnice klidně hodí. Podobně to funguje i s baterkami. Takže na jedné straně nelze používat osvědčený a přesný rtuťový teploměr pro měření tělesné teploty, ale rtuťová zářivka rozbitá někde v popelnici nikomu nevadí. Výroba zářivek je energeticky náročná a produkty jsou drahé. Naproti tomu zakázaný rtuťový teploměr je laciný. Takže výsledek unijních předpisů je sice kocourkovský, ale vykalkulovaný je to dobře na optimalizaci zisku. Nepřipomíná to čistě náhodou urychlené zavádění ACTA?

čínské nudle s olovem
(Smutný, 16. 7. 2011 - 02:33:05)
Odpovědět
Evropská unie pořád něco zakazuje :(

Dokonce zakázala i prodej Yantaiských nudlí ve kterých bylo v roce 2004 také nalezeno olovo. :(

Člověk už se dneska nesmí ani otrávit :(

jednoduché počty
( , 15. 7. 2011 - 14:51:58)
Odpovědět
Jestliže zelené u nás vedou lidé zaboření v zadnici Mr. Bushe, tak je jasné, kdo ty zelené hovadiny vymýšlí a proč.

V tomto konkrétním případě jsou to lidé pracující pro nebo napojení na ropný business i težký průmysl a jejich snahou je vymýšlením hovadin a ovládnutím zelených stran (ano, ještě si vzpomínm, jak se u strany zelených velrybařilo a seškrtávaly kandidátky, taky si pamatuji na uprade zařízení pro elektronické hlasování těsně před volbami, ve kterých se Schwarzenbergovi s Bursíkem podařilo zelené skutečně ovládnout) a často i dalších zelených hnutí pošpinit i oprávněné a rozumné skutečné zelené požadavky, které by mohli společnost skutečně chránit a jejichž realizace by stála tyto korporace nemalé peníze jinak jdoucí přímo do zisku.

Jasné jako facka.

poděkování
(pan demagog, 15. 7. 2011 - 14:32:31)
Odpovědět
nevěděl jsem, že mimo EU se dováží jiné základní desky, kde jsou spoje kvalitní a drží léta, děkuji panu Viletovi, za tuto úžasnou informaci.. dítě už nejsem, takže absence zákonů na ochranu dětí a povinná školní docházka, taková jakou znám z EU, mi už chybět nebude, proto se tam mohu odstěhovat ! Hurááááá!

Ale chápu, už delší dobu je jasné, že pirátské hnutí je po všedch těch oranžových revolucích a podobných omáčkách dalším obdobným projektem americké tajné služby, takže podobné srajdy kopající do EU to jistě lze nyní čekat ve velké intenzitě..

Re: poděkování
(Roj, 15. 7. 2011 - 19:39:28)
Odpovědět
Jo americké! :-)
Furt jsem si nebyl jist, koho projekt vlastně jsem, já vůl se bál že kazachstánské.

Re: Re: poděkování
(pan demagog, 15. 7. 2011 - 21:04:16)
Odpovědět
pod pojmem americké máš na mysli USA?

tak tamní spotřebitelské soudní spory a mnohamiliónové (stamilionová, miliardová) ochranářské odškodné jistě straší případné výrobce/prodejce daleko více než pokárání od evropské komise


rsudrerkWdYy
(jbofbhxclt, 12. 1. 2012 - 13:37:24)
Odpovědět
CbKaTA pjjthjewarvc

Re: Re: poděkování
(Petr, 15. 7. 2011 - 22:07:18)
Odpovědět
Sakra! A já blbec vstoupil k Pirátům úplně zadarmo a za tenhle článek mi žádný americký imperialista také nic nezaplatil. Nevíte komu mám o ty peníze napsat?

Re: Re: Re: poděkování
( pan demagog, 16. 7. 2011 - 15:15:52)
Odpovědět
to může říct každej, já hodnotím podle činů - a zamontovat do takového propagandistického článku stížnosti na cyklistické a dokonce i motorkářské helmy, no to už chce silnou protievropskou náturu..

Re: Re: Re: Re: poděkování
(Petr Vileta, 17. 7. 2011 - 02:12:51)
Odpovědět
Možná píšu nesrozumitelně, možná je důvod ve vašem špatném chápání textu. Ty helmy jsme tam zmiňoval v souvislosti se "zachránci lidstva proti jeho vůli", kteří samozřejmě existují už tisíce let. Jen se mi zdá, že poslední dobou jejich počet nezvykle narůstá.

nGtTXrHXjEtUjoiTXbN
(Suzy, 29. 12. 2011 - 08:03:59)
Odpovědět
When you think about it, that's got to be the right awnser.

VtflTEZZKOVsl
(Susy, 29. 12. 2011 - 08:08:37)
Odpovědět
A plaesinlgy rational answer. Good to hear from you.

Re: poděkování
(Petr Vileta, 15. 7. 2011 - 22:17:38)
Odpovědět
"nevěděl jsem, že mimo EU se dováží jiné základní desky, kde jsou spoje kvalitní a drží léta, děkuji panu Viletovi, za tuto úžasnou informaci."

Nemáte zač ;-) Že se do Evropy dováží jiné výrobky než do Asie nebo USA není žádné tajemství. Vetšinou je to tak, že některé produkty se prostě na určitý trh nedovážejí vůbec a není to kvůli jiné zástrčce do elektriky. Již mnohokrát jsem na firemních stránkách výrobců zadal hledání podle výrobního čísla a dozvěděl se, že tento konkrétní kus byl určen pouze pro USA a Kanadu, nebo naopak pouze pro Evropu. A vyměnit pájku (cín) na automatické výrobní lince je otázkou několika minut. Stejné je to například se součástkami. Když EU zavedla povinnou dvouletou záruku na zboží, mnozí výrobci začali v produktech pro Evropu používat některé součástky s delší životností, ale samozřejmě je pak ten výrobek dražší.

Re: Re: poděkování
(pan demagog, 15. 7. 2011 - 23:25:54)
Odpovědět
a teď si představ, že i v ČR a v Německu mají v obchodech různé zboží... ti soudruzi jedni evropští, zase nás dostali..

Re: Re: Re: poděkování
(Petr Vileta, 15. 7. 2011 - 23:58:38)
Odpovědět
Pokud kupuji wurst, tak samozřejmě v Německu dostanu něco jiného než v ČR, ale pokud kupuji třeba hardisk Seagate konkretního modelu, bude ten u nás i v Německu stejný. Ovšem pokud budu chtít koupit tentýž model třeba v USA, může se mi stát, že se tam neprodává a prodávají tam trochu jiný model.

Re: Re: Re: Re: poděkování
(pan demagog, 16. 7. 2011 - 00:22:26)
Odpovědět
a rozdíl je určitě v tom olovu !

Re: Re: Re: Re: Re: poděkování
(Roj, 16. 7. 2011 - 07:51:31)
Odpovědět
A zákaz žárovek je určitě taky jen propaganda americké tajné služby. Takovou hovadinu by osvícené vedení EU v životě nemohlo vyhlásit.
Kdy máte zase vycházky? ;-)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: poděkování
(pan demagog, 16. 7. 2011 - 15:25:55)
Odpovědět
takže k tomu olovu žádné podklady nemáte, rozumím


té hovadiny se žárovkami jsem se nikdy nezastával, tak nevím co tu vytahujete - děláte jak kdyby jinde mimo eu nikdo nikdy neschválil hovadinu..

Zlá, zlá EU
(Janeček, 15. 7. 2011 - 10:24:49)
Odpovědět
Ještěže v 50. letech EU nebyla.... jinak by nám zakázala DDT, které jsme vždycky používali, a teď musíme vybírat mandelinky ručně... a my Češi víme a umíme přeci všechno nejlíp. Hlavně kopat Evropu do kotníku, v tom jsme mistři (přepište dějiny!)

EU
(Petr Vileta, 14. 7. 2011 - 17:30:41)
Odpovědět
Ja nejsem v zasade proti EU, dokonce jsem hlasoval pro vstup, ale posedni dobou mi pripada, ze je v Evropske komisi i parlamentu "mnozstvi blbcu vetsi nez male" :-) A nejvic me stvou prave ti "zachranci lidstva" a to, ze misto aby na neco uvalili napriklad spotrebni nebo jinou dan, tak to proste jen zakazou. Treba obycejne zarovky. Stacilo je extra zdanit a lidi by se sami rozhodli, jestli chteji za 150 Kc zarovku, usporku, nebo LED zarovku. A pokud by i nadale kupovali ty klasicke, tak asi zachrance lidstva udelal nekde chybu.

Re: EU
(Roj, 14. 7. 2011 - 17:57:55)
Odpovědět
Petřem víme, jak to je. :-)
To je samozžejmě jen lobismus. Zákaz žárovek prolobolali Phipils a osram, barvy zas nějaký výrobce s plnými sklady nepoužitelných vodou ředitelných barev.
Zelení a "ochránci zdraví" vždy poslouží jen jako užiteční idioti. Což je teda neomlouvá.

Re: Re: EU
(Petr, 14. 7. 2011 - 18:18:48)
Odpovědět
Vsechny greenpiss tomu jeste tleskaji :-(

Re: Re: Re: EU
(fikus, 14. 7. 2011 - 21:44:24)
Odpovědět
jako vsecky lidske projekty ani greenpeace nejsou andele. ale jejich aktivity co delali proti testovani jadernych zbrani, proti potravinarskemu
lovy ohrozenych veleryb, proti problematickemu
vytezovani ropnych vrtu na mori maji muj respekt
a obdiv, ze se stavi proti lidske nenazranosti.

Re: EU
( , 16. 7. 2011 - 02:45:33)
Odpovědět
no poslední dobou... v posledních volbách totiž získali většinu v evropských volbách (a EU není nic jiného než souhrnné promítnutí evropských voleb z každé země) pravičáci a ti z části (naštěstí né všichni jsou stejně intezivně primitivní jako ti naši čeští z ODS apod.) chtějí EU škodit a zevnitř ji někdy i rozkládat

typická ukázka, kdy ODS byla papežtější než papež (než co po nás žádala EU) ohledně zákona o šmírování telekomunikačního provozu - ústavní soud ruší zákon navržený přísněji než EU požadovala na základě stížnosti podané tím, kdo
pro ten zákon hlasoval...

je třeba dalšího komentáře ?


Zákaz je zákaz...
(Carlos, 14. 7. 2011 - 15:29:37)
Odpovědět
Každý štát by mal mať právo odmietnuť európske smernice. V tom ich parlamente sedia tiež iba ľudia, a môžu sa mýliť.

vas nazor vam neberu, ale......
(fikus, 14. 7. 2011 - 14:14:49)
Odpovědět
chapu, ze clanek vyjadruje osobni nazor, muj
nazor je zde.

1)
cekal bych, ze pirati jsou internacionaliste
a na nejake nacionalismy netrpi, takze pirati
by meli podporovat evropskou unii jako spolupraci
narodu. samozrejme, ze kraviny a blbe zakony
muzou prichazet i z bruselu, ale je jim treba celit
na evropske urovni a nikoliv nacionalisticky.

2)
v evrope jsou zeleni rozumnou stranou sdruzujici
dle meho nazoru lidi podobneho typu jako jsou
pirati. zeleni vyrostli z nezavislych obcanskych
iniciativ, tam kam se dostali se muzou v budoucnu
dostat i piratske strany, pokud se stanou rigidni
soustavou.

3)
muzeme diskutovat o tom, zda je olovo, koureni,
barvicky humbrol, onanie skodliva. pokud je mira
rizika nizka a lide jsou ochotni riziko prijmout
neni duvod nic zakazovat zakony. pokud se ovsem
dojde, ze nejaka latka opravdu skodi zdravi a
prirode, tak je lepsi se ji v produktech vyhnout.
to je pokrok spravnym smerem.

Re: vas nazor vam neberu, ale......
(play3r, 14. 7. 2011 - 14:59:37)
Odpovědět
Co pak je ta současná Evropská unie jedinou alternativou pro spolupráci národů? A jediná další možnost je uzavření hranic? Nemluvě o tom, že v Evropské unii se nespolupracuje je to jenom snaha o žití na úkor jiných povýšená na vyšší level.

Navíc nevidím rozdíl mezi nacionalismem jednoho státu a nacionalismem evropským.

Re: Re: vas nazor vam neberu, ale......
(fikus, 15. 7. 2011 - 05:45:34)
Odpovědět
Jaka jina varianta vas v Evrope napada? I jina varianta bude obdoba Evropske unie.

Pokud se jednotlive narody budou schopny tolerovat, spolupracovat v ramci Evropske unie, tak jsem presvedcen, ze to ten spatny nacionalismus urcite oslabi. Narodni hrdost muze existovat i v ramci EU. Nemyslim, ze by to smerovalo k nejakemu evropskemu nacionalismu. Spolupraci v ramci EU se navic predejte choutkam vetsich statu (Nemecko) na nejake valecne vyboje do okoli.

Re: Re: Re: vas nazor vam neberu, ale......
(Okolojdoucíí, 15. 7. 2011 - 10:55:24)
Odpovědět
Jakákoliv varianta prostá přebujelé byrokracie, hloupých nápadů a velkých nákladů na vlastní provoz.

Klidně by stačila obyčejná celní unie a pár dohod o spolupráci.

Re: Re: Re: Re: vas nazor vam neberu, ale......
(fikus, 15. 7. 2011 - 13:51:32)
Odpovědět
ja myslim, ze to nemuze skoncit jenom nejakou
obchodni spolupraci statu uvnitr evropy.
usa taky kdysi byly ruzne rozhazene staty, provincie a dokonce mely i svoji valku a dnes
jsou to spojene staty americke.
pokud se chce evropa rozvijet, tak se integrovat
bude muset, ze to neni bez problemu je jasne,
ale spolecna ekonomicka, kulturni, vojenska, vedecka, skolni spoluprace je podle me nevyhnutelna.
manzelstvi taky prinasi problemy a naklady, ale
zaroven v nem vznika vyssi kvalita.
ja myslim, ze i planeta se jednou sjednoti v ramci
nejake rozumne spolupracujici unie. tedy doufam v to.

Re: Re: Re: Re: Re: vas nazor vam neberu, ale......
(xko, 21. 7. 2011 - 01:42:59)
Odpovědět
Evropa se nepotřebuje integrovat aby prosperovala. Podívejte třeba na Singapur. Naopak - pokud se odbourá daňová konkurence a konkurence systémů, tak Evropa prosperovat nebude ani omylem (to lepší by se totiž zprůměrováním odbouralo). USA jsou dobrým příkladem, proč by to EU neměla s integrací přehánět, neb to tam skončilo krvavou valkou, která začala tehdy, kdy se část států chtěla odtrhnout. Nerad bych zažil něco takového v Evropě. Sjednocení světa by bylo pak to nejhorší co by nás mohlo potkat, protože kdyby se sjednotily zákony, člověk by se už neměl kam přestěhovat, kdyby mu systém nevyhovoval a zdál se mu příliš etatistický. Nejlepší by bylo, kdyby průměrný stát měl velikost Lucemburska, to by pak měl člověk velký výběr a žádný stát by si nemohl dovolit okrádat občany třeba progresivními daněmi nebo třeba začít světovou válku.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: vas nazor vam neberu, ale......
(fikus, 22. 7. 2011 - 15:15:03)
Odpovědět
to je varianta dystopie, ze se staty rozpadnou
a vzniknou jen celky ovladane nadnarodnimi korporacemi. clovek se pak narodi v podruci silne
korporace, bude pro ni pracovat a pak v jejim naruci i zemre.

pBkhUGRGjblQlaJT
(Valinda, 31. 12. 2011 - 02:49:41)
Odpovědět
Hallejualh! I needed this-you're my savior.

Re: vas nazor vam neberu, ale......
(Okolojdoucíí, 14. 7. 2011 - 18:26:23)
Odpovědět
K té škodlivosti dané barvy: proto existují k takovým výrobkům návody, varování, jsou určité zásady práce atd. Pokud je někdo blb, nepřečte si a neaplikuje návod (a nemá zkušenosti s barvami tohoto typu) a chcípne, je to JEHO problém. EU si může pouze sypat popel na hlavu, jak je možné, že v ní žijí (a rozhodují) idioti a měla by v takovém případě zlepšit školství (práce v kolně a na podzimku) a osvětu. Ta barva není něco, co tě někdo nutí používat nebo koupit, nemá tedy smysl ji zakazovat (zvlášť když existují alternativy). Na rozdíl třeba od špinavého ovzduší, kde v daném místě žádná alternativa není.

Zbytek viz play3r, s jehož názorem se plně ztotožňuji.

Re: Re: vas nazor vam neberu, ale......
(zzz, 14. 7. 2011 - 21:19:50)
Odpovědět
Problem je spis kdyz nejaky blb nejen ze nechcipne, ale jeste tu barvu nekam vyleje (to uz radsi myt auto v potoce..)

Pak se holt kvuli blbcum a hovadum musi rozumny a zodpovedny zbytek populace omezovat a to je smutne..

Co se tyce olovene pajky, nestacilo by proste, kdyz uz muzeme tridit papir od igelitu, tridit i elektroodpad? Stejne by me zajimalo jake jsou realne ekologicke dopady olova z pajenych spoju na prirodu, mam pocit ze to je jen nejaka trapna zaminka..
A pokud se muze zakazat pajeni s olovem, muze se klidne i zakazat pajeni samotnym cinem bez pridani stribra.. Stribro sice je drahe, ale zas tolik se tam toho snad nespotrebuje.
Taky mi neni jasne co se ziska tim ze se zakaze olovo v pajce ale prikaze se rtut v osvetlujicich telesech...

Re: Re: Re: vas nazor vam neberu, ale......
(Roj, 14. 7. 2011 - 21:32:55)
Odpovědět
+1

Ono by zase stačilo prostě to olovo jen zdanit.
A Aceton distribuovat zase ve skleněných lahvích, ne v těch debilních plechovkách, ze kterých vinou netěsnosti po roce kompletně vytěká.
To taky prej "nařídila EU", ale bůh ví, co za tím je.

Re: Re: Re: Re: vas nazor vam neberu, ale......
(pan demagog, 15. 7. 2011 - 23:21:12)
Odpovědět
a jak ho chceš zdanit, hodně nebo málo? nebo tak akorát? a to je více než kolik by stálo stříbro ?

Re: Re: Re: Re: Re: vas nazor vam neberu, ale......
(Roj, 16. 7. 2011 - 07:53:24)
Odpovědět
Já ho nechci zdanit vůbec, mě olovo nevadí. Vadí jen americkým impreialistům v čele Evropské unie, proto ho zakázali. Říkám to dobře?

Re: Re: Re: Re: Re: Re: vas nazor vam neberu, ale......
(pan demagog, 16. 7. 2011 - 15:20:25)
Odpovědět
ne neříkáš, protože narozdíl od něch žárovek má takový zákaz olova logické důvody - a stále čekám na relevantní informace o rozdílnosti pc komponentů v obsahu olovo na americkém a eu trhu..

vnsCkCnRRNXJhZhOx
(rbaodmptif, 12. 1. 2012 - 13:33:36)
Odpovědět
mrMe0P slogonkbrypc

modelářský barvy
(racek, 14. 7. 2011 - 11:47:35)
Odpovědět
no s těma modelářskýma barvama už taky něco proběhlo, myslim že právě Humbrolky kvůli nějakýmu nablblýmu nařízení z EU musely měnit složení...


Přidat komentář

Jméno
Nevyplňujte <- toto políčko nechte prázdné
Předmět
Obsah:Věda a technika
články v rubrice

29. 12. 2012 | 1837
Vzdělávání budoucnosti: Realističtější pohled
25. 12. 2012 | 59
Sedm aspektů vzdělávacího systému 21. století - díl třetí
14. 12. 2012 | 669
Sedm aspektů vzdělávacího systému 21. století - díl druhý
4. 12. 2012 | 172
Sedm aspektů vzdělávacího systému 21. století - díl první
6. 9. 2012 | 4086
Pomozte obnovit pamětní desku "Ku výstavbě tisícího kilometru železnic lokálních v Království českém"
22. 7. 2012 | 2359
INDECT Velký Bratr přichází do EU
24. 10. 2011 | 383
Komu patří výsledky vědy?
14. 7. 2011 | 444
Miluji Evropskou unii
31. 5. 2011 | 2892
Je to tak. i.ON je pirát!
30. 4. 2011 | 605
Projekt elektronického zdravotnictví – podvod na důvěřivých pacientech
15. 3. 2011 | 25948
Proč se nebojím japonských jaderných reaktorů
5. 12. 2010 | 2695
Ikarie je mrtvá, ať žije XB-1
23. 11. 2010 | 4227
Volba je věda – naděje pro otevřený přístup ke vzdělání?
24. 10. 2010 | 25920
Týden otevřeného přístupu k výsledkům vědeckého výzkumu
9. 10. 2010 | 7745
Našli jsme první obyvatelnou planetu mimo Sluneční soustavu?
9. 9. 2010 | 99925
Vláda nemá ráda free software
22. 8. 2010 | 6686
Olivie Brabcová: LETS systémy – tiskneme si s kamarády DIY peníze
8. 8. 2010 | 14856
Laboratorní kachna: Ruské borovice protestují proti globálnímu oteplování
Nejnovější zprávy
Stát si brousí zuby na WiFi. Další pokus znásilnit Internet.

16. 1. 2015 | Internet | 88975
Necháme si bez odporu odebrat svobodné WiFi a přejdeme dobrovolně pod křídla korporátních Internetů?
Zobrazit celý článek ►
 

Zvolbovaní Piráti
12. 10. 2014 | Piráti | 33513
Kdo vyhrál, kdo prohrál, jak Piráti a co bude dál?

Americké lhaní -základní prostředek politiky
22. 7. 2014 | Politika | 5783
Včera na tiskové konferenci ministerstva obrany Ruské federace byly prezentovány důkazy z monitorování oblasti sestřelu. Důkazy Rusko předá zainteresovaným i dalším. Média i politici však zcela zásadní odhalení ignorují a dál obviňují bez jakýchkoliv důkazů Moskvu.

Facebook je konec. Konec japonec.
30. 4. 2014 | Piráti | 33668
To byl vynikající nápad, vyhradit lidu takové populární místo, kde se můžou všichni vyvztekat, vydemonstrovat, vybrečet a pohádat, vyblejt na sebe všechny problémy, zbavit se soukromí a to vše přitom za pečlivého dozoru státní bezpečnosti. Ovládat svět je čím dál tím snazší.
 
Hlavní stránka Piráti  Internet  Zahraničí  Kultura  Politika  Monstrproces  Kopírovací monopol  Názory  Kauzy  Věda a technika  Video  HogoFogo  Události  Zprávička  Jednou větou  Komix
 
Pirátské noviny jsou internetový občasník digitálního věku.
Informujeme o Internetu, politice, kopírování, svobodné tvorbě a blbostech.

Pirátské noviny oslovujte E-mailem na adrese: redakce zavináč piratskenoviny.cz

Provozovatel a vydavatel: Martin Brož | Sídlo vydavatele: Praha

Pirátské noviny | ISSN 1804-5197

Copyleft Pirátské noviny
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské noviny je umožněno i bez písemného souhlasu.
Všechna práva vyhlazena.