18. 8. 2018, 6:50

Hlavní stránka Piráti  Internet  Zahraničí  Kultura  Politika  Monstrproces  Kopírovací monopol  Názory  Kauzy  Věda a technika  Video  HogoFogo  Události  Zprávička  Jednou větou  Komix
Svěrák: „Tvůrci“ budou stát za OSA!


Každá věta zakončená rezolutním vykřičníkem, zapálené proklamace, podsouvané odpovědi...
Zdeněk Svěrák, který má monopol na slova Upeč třeba zeď, jménem všech tvůrců oznámil, že tvůrci budou stát za poplatkovým monopolem OSA!
14. 1. 2011


Datum: 14. 1. 2011, Autor: red
Přečteno: 76652x
Zobrazit článek pro tisk Vytisknout

Doposud hodnotilo 0 čtenářů, celková známka je .
Ohodnoťte známkou jako ve škole | 1 je nejlepší: 1 2 3 4 5

Komentáře

Co lepšího?
(Textař, 11. 7. 2011 - 11:44:48)
Odpovědět
Jsem textař, takže živé konzerty pořádat nemohu. Zatím mě OSA nezastupuje, ale o nikom lepším nevím. Docela by mě zajímalo, koho by jako zástupce textařů doporučili odpůrci OSA?

Vůbec...
(Slurp, 28. 6. 2011 - 12:05:07)
Odpovědět
Vůbec nemá smysl se nad podobnými výroky pohoršovat, či jejich původce bojkotovat. Prostě nerozumí situaci, o to je celá situace smutnější. Úkolem Pirátské strany by (podle mého skromného názoru) mělo být trpělivě a věcně veřejnosti, včetně umělců, vysvětlovat, koho vlastně svojí tvorbou podporují a jakým způsobem se mění pojetí autorských práv v 21. století.

Chválí mafii za poskytování ochrany - typické
(Paja, 8. 6. 2011 - 11:22:59)
Odpovědět
Tažní osli OSY, ani netuší kdo všechno se ještě veze na tom velkém voze.

osa jediná rozhoduje jak je který autor cenej a podle toho mu platí
(vibroboy, 1. 2. 2011 - 19:50:34)
Odpovědět
Zkurvený fašistický zmrdi z osy, koupil sem si disk, dvě tera, aby bylo na co ukládat než to acta zatrhne, a osa normálně vybrala ode mně 63 babek na dan pro autory. Tak by mě zajímalo jak ty paraziti věděj kolik kterýmu autorovy dát prachů. Zasraný byrokrati. Vezmu si Marka Ferreriho, od něj mám stažené vše co natočil, sice už nežije, ale kdyby žil tak bych si klidně ted dvd s jeho filmem klidně koupil. To samé Sergio Leone a komu dnes zaplatím to je třeba Jan Kounen (blueberry sem si koupil dvd když vyšlo origoš), zatímco sračkám od svěráka nevěnuju ani pozornost. Že ho media propagujou s píčovinama jako je kolja a další posraný kraviny proto je asi známej a osa mu platí. Spravedlnost bude až popadneme sekery a zápalné lahve, praky s ocelovou ložiskovou municí a vyrazíme hromadně do ulic. Tady maj ale zendářské klany v organizacích o moc větší sílu se sešikovat proti nám. Chybí nám centrální vedení které by šlo do pořádnejch záškodnickejch akcí. chjo radši si zajdu do sklepa pro další kuželku, a nebudu se vztekat.

soudruzsky narcismus OSY
(Libor Supcik, 19. 1. 2011 - 00:12:28)
Odpovědět
OSU chapu jako instituci pro soudruzske (tradicni, mimotrzni, umele) zvyhodneni nekterych umelcu ci typu umeni. Je takto podobna regulovanemu najemneho a podobnym soudruzskym institucem. Dusledkem lobbyingu OS je pokriveny 'trh umeni', kde stranikum plyne renta ze soudruzeni=prinalezeni. Narcistni je, jak se pocita s tim, ze ostatni umelci se budou snazit dostat se do klubu. (Trochu to pripomina etiku.. kdo nekrade, neni dobry soudruh popr okrada rodinu.:)
U narcisu predpokladam snizenou citlivost. Neco jako v davu ci vezenskem experimentu. Tvurci jsou si vedomi sveho prava vyzadovat za sve dilo rentu a pripadnou proti-kopirovaci zubynechty ochranu. Jejich sebevedomi se zde opira o moderni kopyrajtovou soudni praxi, ktera je spise kruta a naprosto mimo realitu norem-tradic pred 200 a vice lety. Kruta=hleda kde narokovat, nikoli odpustit. To je v poradku u prizabiti ci loupeze, ale ne u skod imaginarnich budoucich prodeju, na povesti apod.
Dalsi obsesi, kterou bezpecne predpokladam u narcisu je, jedinecnosti jejich talentu a dila -vytrysku intelektualniho vlastnictvi. Jenze vetsina del jsou jen zpola originalni. Kor u hudby je 80% hitu typu 'vsechno uz tu bylo'... kolik pisni JU by asi uspelo v testu originality, kdyby se nekdo rozhodl posoudit kusy jejich melodii ci harmonii vuci tomu, co se pred tim ve svete natocilo, he? Uspech zde je nikoli dusledek originality, ale spise popularity ba slavy, ktera funguje jako prirozeny monopol. Proc to tedy jeste nadsazovat OSOu?

před lety
(neutrální, 18. 1. 2011 - 20:06:21)
Odpovědět
Ach jo ta demence,zapomínám psát text...jo tak pred lety když sem pronikla demokracie a teda svoboda mysleli někteří,že si můžou dělat co chtějí.založili monopol ,vysvětlili lidem ,teda umělcům ,že je to OK a poplatní.dneska se to dědům musí nějak rozumně vysvětlit aby to dali,že to co mzsleli že je demokracie je vlastně fuj a my už to tu nechceme

pred lety
(neutrální, 18. 1. 2011 - 20:01:48)
Odpovědět


(, 18. 1. 2011 - 16:57:16)
Odpovědět
Pro zajimavost http://pooh.cz/pooh/a.asp?a=2016792

Je smutné číst...
(sc, 17. 1. 2011 - 20:20:22)
Odpovědět
Je smutné číst, že pan Svěrák a pan Uhlíř již nedokáží vnímat to, co se kolem nich děje. Člověk by se v určitém věku měl nad sebou zamyslet a přestat se vyjadřovat k věcem o kterých toho moc neví.

Re: Je smutné číst...
(h@luzak, 19. 1. 2011 - 09:30:50)
Odpovědět
Nikdy jsem si nemyslel, že mi někdo dokáže znechutit Cimrmana a jeho dílo. Povedlo se to však jeho autorovi. Gratuluji, pane Svěráku.

Re: Re: Je smutné číst...
(Tomáš Fuksa, 19. 1. 2011 - 13:25:08)
Odpovědět
Před lety jsem viděl rozhovor se Svěrákem, ve kterém říkal, že se mu stalo, že mu přišel dopis, jak se někdo rozhodl vyhodit všechno co od něj měl kvůli jeho názorům. Tehdy jsem se rozhodl, že já takový nebudu, abych kvůli názorům autorům přestal mít rád Cimrmana.
Teď skřípu zuby, ale zatím dobrý... Co Svěrák dělá a říká po práci můžu odfiltrovat.
(Podobně jsem na tom s Landou)

Re: Re: Je smutné číst...
(Zdenek Bill, 1. 2. 2012 - 15:39:55)
Odpovědět
Ja Sveraka od doby zaloby na "Upec treba chleba" nemuzu vystat, uz se na jeho dila ani nemuzu koukat... zveda se mi znej zaludek a chce se mi zvracet.

další rozhovor v magazínu OSy
(Xeelee, 15. 1. 2011 - 23:47:03)
Odpovědět
Pokračujeme na straně 26 s Varhanem Orchestrovičem Bauerem:

/U OSA jsi zastupován již od roku 1999. jaké důvody tě k tomu vedly? Poradil bys i ostatním hudebním skladatelům a textařům nechat se OSA zastupovat?/
Určitě! Žádnej skladatel nemá šanci ohlídat si. kde všude ho hrajou. Navíc muzikanti jsou bohémové, létající v oblacích, čili naprosto se jim vyplatí, dle mého názoru, nechat se zastupovat OSA. Jinak by ty peníze nikdy z nikoho nedostali. Je dobře, že taková organizace existuje a pomáhá autorům zúročit použití jejich duševního vlastnictví.

/Jak vnímáš aktivity České pirátské strany a antipatie rozšířené mezi veřejností vůči OSA?/
Neznám je a ani mě nějak... Antipatie vůči OSA je dána tím, že Češi vůbec neradi platěj.

/Tím, že útočí na OSA, útočí nepřímo na autorskou obec. Chceš se bránit?/
Ať nejdřív něco vytvořej, pak teprve můžou pochopit, jak se věci mají. Autor, když napíše písničku, kterou si zpívá celej národ, tak nemá žádnej jinej nástroj, jak za to dostat zaplaceno. Když ji napíše z vlastního popudu, tak nedostane vůbec nic. Jedinej nástroj, jak za tu práci něco dostat, je prostřednictvím OSA.

To OSA takhle směšně útočí na Piráti v každém číslu Autor in? :D A čte ty žvásty vůbec někdo?

Re: další rozhovor v magazínu OSy
(, 16. 1. 2011 - 01:59:04)
Odpovědět
Kdyby to aspoň mělo nějakou hloubku, ale tohle mi přijde děsně prostoduché...

Re: další rozhovor v magazínu OSy
(Okolojdoucíí, 16. 1. 2011 - 10:28:14)
Odpovědět
No ale piráti dělají v podstatě totéž (kritizují oponenta), to musíš uznat ;) Rozdíl je v tom, že oni o pirátech nevědí nic, protože nechtějí, kdežto piráti o nich vědí co nejvíc jde a vadí jim (mimo jiné), že nejde vědět víc.

Re: Re: další rozhovor v magazínu OSy
(Brooch, 16. 1. 2011 - 11:15:59)
Odpovědět
Omyl. Pirati systematicky postupuji proti vymahani vypalneho a monopolu daneho zakonem. Jinak at si ma kazdy organizaci jakou chce a blahoreci koho chce. Ale za svoje. Ne za moje.

Re: Re: Re: další rozhovor v magazínu OSy
(Okolojdoucíí, 16. 1. 2011 - 11:37:53)
Odpovědět
Aneb Mrož neumí číst závorky (mimo jiné).

Re: Re: Re: Re: další rozhovor v magazínu OSy
(Roj, 16. 1. 2011 - 14:03:27)
Odpovědět
Pánové, to mi vysvětlete, jaxe jednomu z vás povedlo zprznit titulek (RE: další ..) a druhemu ho zase odprznit! :-))

Re: Re: Re: Re: Re: další rozhovor v magazínu OSy
(Okolojdoucíí, 16. 1. 2011 - 15:53:14)
Odpovědět
Já ho odprznil ruční úpravou předmětu. Jak ho zprznil Mrož, netuším.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: další rozhovor v magazínu OSy
(Mrož, 16. 1. 2011 - 16:42:11)
Odpovědět
Proč mi říkáš Mrož?

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: další rozhovor v magazínu OSy
(Okolojdoucíí, 16. 1. 2011 - 16:50:42)
Odpovědět
M. Brož -> Mrož.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: další rozhovor v magazínu OSy
(Hrošík, 21. 1. 2011 - 16:20:56)
Odpovědět
Mrožoj smím říkat Mrož jenom já. Pro ostatní je to "Veliký hypnotizér"!

Re: další rozhovor v magazínu OSy
(Roj, 16. 1. 2011 - 11:01:25)
Odpovědět
Mě na tom fascinuje, jak rádi používají pojmy jako "autorská obec", přitom zastupují statisticky bezvýznamný vzorek autorů a kreativních lidí.

Ještě me nadzvedává jejich oblíbené slovo OPRÁVNĚNÝ zájem autorů. Oni si myslí, že to, že jim musíme platit za flešky, na které si nahrajeme VLASTNÍ data, je jejich oprávněný nárok.

Vykopat ty zmršence!

oponuji Warhanovi Orchestroviczi
(Libor Supcik, 19. 1. 2011 - 01:53:36)
Odpovědět
Je smutne, ze Warhan vidi jedinou sanci, jak za svou práci něco dostat jen prostřednictvím bratrstva OSY. Je jeho imaginace zkorumpovana OSOu ci ji ma mensi: Pokud si pisen zpiva cely narod, tak autor(interpret) je prirozenou cestou vzyvan, zlepsuje se mu zdravi (experimenty prokazali efekt motliteb), je atraktivnejsi pro sex atd. Nicmene jsou zde i prime moznosti, jak vylepsit skladatelovo konto, nez skrze korumpujici monopol podivne organizace...treba webmikroplatby ci pohledte na jine spolecnosti, kde karabac na apriorni neplatice(ale fanousky) podobny OSe chybi.
Jinak diky Warhane, hodil jsem si Vas do youtube a SmaragdovyLes mne uplne, nekecam, nadchl. Pripomnel Mahavishnu (byl by John McLauglin potesen citacemi nebo zhrozen jak ho vykradaji:)

Re: oponuji Warhanovi Orchestroviczi
(Heron, 28. 1. 2011 - 14:12:43)
Odpovědět
Nevěřím, že toto řekl Svěrák a Warhan (tohoto neznám).

To jsou přece lidé, kteří desítky let stojí na jevišti, dělají pro lidi inteligentní humor, vymyslí a v každém dalším semináři doplňují provázané informace o neexistujícím člověku. A potom z nich lezou plytké kecy na úrovni prvního stupně zvláštní školy? Nenašel jsem v tom "rozhovoru" jedinou myšlenku, jediné nosné téma k diskusi, jedinou věc k zamyšlení. Toho snad Svěrák ani není schopen, tohle je PR text osy.

A zrovna u lidí, kteří vydělávají prodejem vstupenek na představení nevidím moc smysl v obhajobě nějakého svazu.

duvod:
(defenestrator, 15. 1. 2011 - 19:02:32)
Odpovědět
jediny ktery me napada je, ze za nim a Uhlirem prisla OSA a rekli:
"Hele chlapci, potrebujeme abyste nasi neziskovce pomohli s jednim clankem. Udelate si reklamu. Ale pokud nemate zajem budeme nuceni vam sahnout na honorar. Co vy na to?"

Re: duvod:
(JJ, 17. 1. 2011 - 11:24:46)
Odpovědět
Přijde mi to napsaný jak nějaká čítanka pro první stupeň ZŠ... buď je to hodně zredigovaný nebo je pan Z.S. mnohem prostodušší, než za jakého jsem ho vždy pokládal.

Re: Re: duvod:
(Ehm, 23. 4. 2013 - 21:07:01)
Odpovědět
Myslím, že je to hodně okousané. Tato stránka a politická strana si mou důvěru asi nezíská...

duvod:
(defenestrator, 15. 1. 2011 - 18:59:36)
Odpovědět

Koncerty
(Jiří Homola, 15. 1. 2011 - 18:36:39)
Odpovědět
Ať si nejdříve zamete před vlastním prahem... http://kultura-kadan.cz/blog/index-detail.php?ID_akce=243

Re: Koncerty
(Sebirr, 15. 1. 2011 - 18:57:11)
Odpovědět
To jako vážně, nebo je to apríl? Nenašel jsem k tomu žádné další údaje...

Re: Koncerty
(next_ghost, 15. 1. 2011 - 18:59:59)
Odpovědět
Myslím, že v tomhle případě se Svěrák nemá čeho bát. Tedy pokud Záskok nehrál i během prosince 2000. Až do 1. prosince 2000 totiž platil ještě zákon 35/1965 Sb., který měl ochranu o 20 let kratší. A od 1.1.2001 je Lucerna opět volným dílem, protože Jirásek zemřel v roce 1930.

Re: Re: Koncerty
(Jakub, 16. 1. 2011 - 15:06:59)
Odpovědět
Jakou ochranu?? Myslíš monopol? :D


(Jardík, 15. 1. 2011 - 17:51:47)
Odpovědět
Jak je možné, že v rozhovoru řekl větu se slovy "Já mám k", když přesně tyto slova jsou přesně v tomto pořadí v básni, kterou jsem napsal? To si teda dovolil moc, zažalovat by si zasloužil!!

Re:
(BigSG, 15. 1. 2011 - 17:58:46)
Odpovědět
jo a já jsem ve své básni použil spojku "a" takže teď mi za každé řečené a napsané písmenko "a" použité jako spojku budete pěkně platit. Ty jo v tom absurdistánu se mi začíná líbit. :-D

fikce blízké budoucnosti
(Zilvar, 15. 1. 2011 - 17:37:28)
Odpovědět
Pan Svěrák by mohl žalovat UODVPS (ÚŘAD NA OCHRANU DUŠEVNÍHO VLASTNICTVÍ PRŮMYSLOVÉHO SPOLEČENSTVÍ), protože zneužívají jeho jméno na výrobcích v kovoprůmyslu:-)) Jistě známe všichni nářadí jako jsou svěráky... A to pana Svěráka velmi poškozuje. Návrh žaloby ve stručnosti - požaduje, aby se z každého výrobku uvedeného do prodejní sítě odváděl panu Svěrákovi poplatek. Kdo tady byl dřív? Jméno rodiny Svěráků a nebo nářadí? Svěrák to musí vyhrát, i kdyby na chleba nezbylo :-)) Vítejte v časech absurdit.

JS + ZU :-( Nohavica je best
(BigSG, 15. 1. 2011 - 13:03:07)
Odpovědět
Bohužel věřím že je to tak, tito pánové úžasnou OSU hájí už léta :-(

Nejlepší názor na OSU a kopírování má pan Nohavica. jeho výrok "palte, palte živý koncert nevypálíte" je památný. Je to jeden z těch co své písně dávají na svůj web a jsou na to hrdí, hlavně když jeho web oslovila OSA aby za své písně zaplatil autorské poplatky (bohužel toto není vtip opravdu se to stalo).

Re: JS + ZU :-( Nohavica je best
(Paul, 15. 1. 2011 - 14:31:32)
Odpovědět
Koukám, že se tady zase projevuje klasická česká hloupost a závist. OSA sice není dokonalá, nicméně zastupuje zájmy tvůrců a přináší jim jejich oprávněné peníze za díla, které stvořili. Když odhlédnu od pánů Svěráka a Uhlíře, tak OSA zastupuje ticíce tvůrců, kteří na tom nejsou finančně tak skvěle a nemají jinou šanci jak hájit svá práva. Ono v době kdy každý stahuje zdarma desky a filmy je to aspoň drobná náplast pro autory. Když postavíte zeď a nikdo vám nebude chtít proplatit faktury taky nebudete jásat.
Je osobním rozhodnutím pana Nohavicy, že situaci řeší zrovna takhle ale upřímně řečeno, když by na něj do klubu chodilo maximálně 50 lidí asi by to takhle neřešil. To už ale nechám jeho svědomí stejně tak jako nedořešenou kauzu s STB.

Re: Re: JS + ZU :-( Nohavica je best
(Pavel Stárek, 15. 1. 2011 - 14:39:59)
Odpovědět
Trochu si ten Váš komentář opravte - asi takhle: Zastupuje zájmy některých vyvolených "tvůrců", na jejichž díla není nikdo zvědavý (kromě Karla Gotta - ten naplní sál vždycky), ale aby nechcípli hlady, založili si tuto skvělou organizaci, která se (s požehnáním státních úřadů) zabývá vybíraním výpalného.

Re: Re: Re: JS + ZU :-( Nohavica je best
(Pavel Stárek, 15. 1. 2011 - 14:41:50)
Odpovědět
Hmm, tak redakcni system nezkous muj prispevek poslany z Firefoxu a Windows, a zmrsil cestinu.

Re: Paul - "opravnene" peniaze a hajenie "prav"
(anticopyfascist, 15. 1. 2011 - 14:44:28)
Odpovědět
To, co je v skutocnosti opravnene a co su koho prava, nie je vzdy totozne s tym, co uradnici najmocnejsej mafie ustanovia ako zakon. Komunisti, nacisti, taliban a otrokarske staty spred 200 rokov tiez maju a mali zakony na vselico, co povazovali za svoje "opravnene prava".

Re: Re: JS + ZU :-( Nohavica je best
(Okolojdoucíí, 15. 1. 2011 - 15:01:15)
Odpovědět
Není to závist, ale slušnost a poctivost, která brání lidem, jako jsou piráti, obdivovat morální odpad, jako je OSA.

Re: Re: JS + ZU :-( Nohavica je best
(Keram, 15. 1. 2011 - 15:04:53)
Odpovědět
OSA sice zastupuje, ale neměla by být potom tahle organizace nevýdělečná? Veme si peníze na provoz a zbytek vrátit umělcům?

Re: Re: JS + ZU :-( Nohavica je best
(BigSG, 15. 1. 2011 - 15:58:29)
Odpovědět
můžete mi tu "hloupost" nějak vysvětlit. Chápu že autoři chtějí své zájmy hájit ale patolízalství k mafiánské organizaci kterou osa je neberu jako hájení práva.
Vám přijde správné vše co OSA dělá? Pokud ano koukněte se do návrhů změn v "kopírovacím monopolu"

Re: Re: Re: JS + ZU :-( Nohavica je best
(BigSG, 15. 1. 2011 - 16:20:56)
Odpovědět
a také bych byl rád aby jste mi specifikoval tu "závist" v mém názoru!

Re: Re: Re: Re: JS + ZU :-( Nohavica je best
(Roj, 15. 1. 2011 - 16:43:10)
Odpovědět
Já si myslím, že "Paul" je jen srandista. A dobrej :-))

Re: Re: Re: Re: Re: JS + ZU :-( Nohavica je best
(Paul, 15. 1. 2011 - 18:07:46)
Odpovědět
Tak o co vám tedy jde? Jasně, že by OSa potřebovala vetší konkurenci, když pominu SAI, který jí moc nestačí. Nicméně si myslím, že je v pořádku, když tu bude oragnizace, která bude chránit zájmy autorů. No a jestli si myslíte, že jiná společnost peníze vymáhat nebude tak jste utopisti.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: JS + ZU :-( Nohavica je best
(Okolojdoucíí, 15. 1. 2011 - 18:13:25)
Odpovědět
Ať si klidně chrání zájmy autorů. Ale slušně - ať nevydírá, ať nekrade a ať si nehrabe do vlastních kapes. OSA dělá všechno z výše zmíněného až na ochranu zájmů autorů a právě proto si nezaslouží žádný respekt ani ona, ani lidé, kteří ji veřejně chválí.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: JS + ZU :-( Nohavica je best
(BigSG, 15. 1. 2011 - 19:26:55)
Odpovědět
stále jste mi nevysvětlil tu "hloupost a závist"
Ano jsem pro aby zde byla organizace chránící práva autorů, ale chránící práva autorů a ne parazitujicích vydavatelů. Přečtete si laskavě změny které OSA a Dilia a spol prosazují, tyto změny nejsou slušné ani ké koncovým zákazníkům, ani k autorům. Podle vás je normální aby i díla tzv. volná byly zpoplatněny??? Respektivě aby se automaticky tyto organizace staly jejich správci????

8upp9jer
(Stewartswina, 29. 8. 2017 - 09:38:06)
Odpovědět
wh0cd358258 MOTILIUM WO PRESCRIPTION

Re: Re: JS + ZU :-( Nohavica je best
(III, 3. 3. 2012 - 20:48:12)
Odpovědět
Jenže když postavíte zeď, taky Vám za ni nezaplatí každý,kdo na ni koukne. Dostanete zaplaceno za práci jednou a tím to končí.truhlář nevybírá poplatek od každého, kdo na chvíli umístí pozadí na jím vyrobené židli. Prodá ji, a hotovo. OSa vybírá tolik poplatků za každý nosič, i když tam mám vlastní fotky nebo jiné své dokumenty, že když si občas stáhnu nějakou písničku či film, mám to dávno předplacené.

Tvůrci...
(Karlík, 15. 1. 2011 - 12:58:25)
Odpovědět
Doma, když jdeme na velkou, už dlouhá léta říkáme, že jdeme tvořit.

Re: Tvůrci...
(BigSG, 15. 1. 2011 - 17:54:45)
Odpovědět
heh a sakra, abych nakonec na WC nemusel mít vedle toaletního papíru i kasičku jelikož vy doma tvoříte a my ostatní děláme jen plagiáty..... a nebo tvořim já a u vás doma děláte plagiáty...už se v tom nějak ztrácím :-D

Re: Re: Tvůrci...
(Okolojdoucíí, 15. 1. 2011 - 18:15:27)
Odpovědět
Každý z nás je autorem vlastního díla, protože každé takové dílo je výsledkem tvůrčí činnosti, je nové a má objektivně vnímatelnou podobu.

Re: Re: Re: Tvůrci...
(BigSG, 15. 1. 2011 - 19:31:27)
Odpovědět
mno většinou jo, ale občas může nastat takový stav "věci" že by ta zaměnitelnost byla velice lehká a upřímě mít žaludeční potíže a ještě z toho platit autorské poplatky se mi fakt nechce.

Hehe teď mě tak napadlo, jelikož se autorské výpalné platí ze všech medií HDD/DVD/CD ale i z běžného kancelářského papíru, myslíte že se platí výpalné i z toaletního papíru??? :-D

Re: Re: Re: Re: Tvůrci...
(_, 15. 1. 2011 - 20:38:14)
Odpovědět
Nejsi první, koho to napadlo... :) http://www.diit.cz/diskuze/37671/#327648

bojkot
(dixie, 15. 1. 2011 - 12:02:11)
Odpovědět
Zahajuji bojkot pana Sveraka a vyzivam vas vsechny pripojte se, zaroven se timto zavazuji odkazovat na jeho copy-monopolni aktivity kazdeho, kdo se o Sverakovi ci jeho dile predemnou zmini.

Redakce: imho by nebylo od veci dat dohromady seznam ceskych umelcu ukazujici jejich vztah k osa a cpu, bojkot by se tak dal vyrazne rozsirit..

Re: bojkot
(_, 15. 1. 2011 - 12:50:32)
Odpovědět
Fajn nápad, ale obávám se, že to bude akceptovat jen pár lidí (tomu zbytku to bude stejně jedno :-/). Jinak za sebe můžu říct, že jsem měl původně o panu Svěrákovi dobré mínění - jakožto tvůrce je bezesporu výborný, ale jakožto člověk u mne totálně propadl a měl by se stydět. Poprvé jsem si toho všimnul při propagandě radaru v Brdech, kdy se za něj stavěl, jak je to důležitá a prospěšná věc, pak ta kauza s Bauhausem, teď tohle... (a to mi toho určitě ještě dost uteklo). Sice ta slova z věstníku vypadají jako totální propaganda, že by to tak snad nikdo ani neřekl, ale bohužel minimálně jádro bude pravdivé - jak smutná skutečnost...

Re: Re: bojkot
(Roj, 15. 1. 2011 - 16:45:58)
Odpovědět
Na tom radaru je nejsrandovnější, že nakones sami Američani projevili víc rozumu než někteří "Češi". A to ho přitom zas tolik nemají ;-)

Re: Re: Re: bojkot
(Okolojdoucíí, 15. 1. 2011 - 17:15:32)
Odpovědět
Opravdu považuješ za projev rozumu přejmenování projektu a jeho prosazování dál?

Re: Re: Re: Re: bojkot
(Roj, 16. 1. 2011 - 09:38:38)
Odpovědět
To už se nás snad tak přímo netýká. Cíl prvního úderu někdo dělat musí, když to nebudeme my, stačí mi to ke "spokojenosti"

koho chleba
(ttl74, 15. 1. 2011 - 11:57:13)
Odpovědět
Ti dva by museli být padlí na hlavu aby vystupovali proti někomu kdo jim zajišťuje doživotní rentu. Takováto rozhovory mají váhu pochvalných ód z reklamích letáků.

Re: koho chleba
(Okolojdoucíí, 15. 1. 2011 - 12:16:00)
Odpovědět
Na tom nesejde. Morální člověk tohle prostě z huby nevypustí, i kdyby mu OSA nabízela zlaté exkrementy.

74d16yyw
(AaronLes, 14. 9. 2017 - 10:58:00)
Odpovědět
where to buy tetracycline


(Petrvlk, 15. 1. 2011 - 11:26:31)
Odpovědět
Mě fascinuje kolik z Vás je rozčarovanejch???

To jste si dnes sedli poprvé k internetu a nebo si konečně sundali ikonou prolezlé Svěrákovi růžové brýle???

Tento pán je už dlouhou dobu pěknej hajz... (nemyslím tím jen OSA, ale třeba zajetého psa odkoplého stranou, patent na větu atd...)
A to, že je spoluautorem vtipných věcí na tom nic nemění.

No jo ale to je jasný že oni dva budou OSA bránit
(Tomáš, 15. 1. 2011 - 11:16:03)
Odpovědět
No jo ale to je jasný že oni dva budou OSA bránit když se jim z nich sypou prachy ale potom už nevěřim že jsou slušní lidé když brání ZLODĚJE (myšleno samozřejmě OSA) !!!

Taky nechápu jejich duševní vlastnictví.
(Okolojdoucíí, 15. 1. 2011 - 10:16:02)
Odpovědět
Mají oni vůbec nějakou vlastní duši, nebo jen bezduše omílají nějaké fráze?

OSA zla
(Michal Breskovec, 15. 1. 2011 - 09:39:29)
Odpovědět
Velmi si pánů Svěráka a Uhlíře vážím jako umělců, ale tyto výroky velmi snižují jejich prestiž v mých očích - zejména velmi aktivní působení pana Uhlíře v OSA. Ano, OSA je tu už 90 let a už toho bylo opravdu dost, je třeba udělat dětem pápá.

upadl
(ZAJDAN, 15. 1. 2011 - 09:35:12)
Odpovědět
ten svěrák opravdu upadl a nějak se mu zatočila hlava...asi mu je chlapcovi špatně

tratice
(multi, 15. 1. 2011 - 08:43:25)
Odpovědět
kolik let tu bylo Rakousko-Uhersko, jehoz jsme my byli tradicni soucasti?


(, 15. 1. 2011 - 06:43:38)
Odpovědět

vrať se do hrobu
(Jára, 15. 1. 2011 - 03:54:16)
Odpovědět
Projevilo se to už na filmu Vratné lahve. Pan Svěrák, i když si ho moc vážím, jednoduše nechápe, že je doba už jinde. Ta jeho nostalgie ke starým časům byla sympatická, byla.
Co se týká toho remixu na který si stěžoval, tak věřím, že se to někomu podařilo zprasit a že ho to trápí no přesto by si měl uvědomit, že sám předělal několik věcí do podoby ve které by je jejich původní autoři neradi viděli.

muj ty boze
(Michal, 15. 1. 2011 - 02:46:09)
Odpovědět
Nechce se mi verit ze tohle neni jentak vytrzene z kontextu, co k tomu dodat? :-/


(kerim, 15. 1. 2011 - 01:23:56)
Odpovědět
No, tak to už u mne úplně skončili


(druzstevnik, 15. 1. 2011 - 01:20:32)
Odpovědět
Se vsi uctou mne pan Sverak prinejmensim zklamal :( Na jedne strane autory chapu, ale spolupracovat a chvalit neco takoveho jako je OSA zla to snad nemohl myslet ani vazne :( Cimrman se musel v hrobe obratit. Buh s nami a vse zle pryc....

Bůh ví
(Keram, 15. 1. 2011 - 00:30:49)
Odpovědět
Jenom bůh ví, jestli to bylo opravdu řečeno, i když mi něco říká že jo.

OSA je tu víc než 90 let
(Roj, 15. 1. 2011 - 00:21:36)
Odpovědět
Umění bez OSY je tu vic než deset tisíc let!!

Když si někdo bere do huby tradici, mohl by aspoň zapnout i mozek :-)

Re: OSA je tu víc než 90 let
(madhu, 15. 1. 2011 - 05:23:07)
Odpovědět
Jo. Argument ad antiquitam je blbec.

Re: OSA je tu víc než 90 let
(M.K.Nor, 15. 1. 2011 - 20:14:48)
Odpovědět
Jasně - a jak známo, i michelangelo rozdával obrazy a sochy zadarmo...

Re: Re: OSA je tu víc než 90 let
(, 17. 1. 2011 - 11:31:19)
Odpovědět
Jak znamo, umelci vzdy pracovali bud "do klobouku", kam dostali az po te co se predvedli, nebo si je najimali ti, co od nich neco chteli = pracovali na objednavku. Jen poslednich par let tu existuje uplne na hlavu postavena situace, ze umelci neco stvori, nikdo to nechce(!velmi podstatne!) koupit a oni maji jeste tu drzost, ze si votviraji hubu. Zaslouzi pres ni leda dostat.

Re: Re: Re: OSA je tu víc než 90 let
(Ithrowda, 17. 1. 2011 - 13:33:47)
Odpovědět
Souhlas. Připomíná mi to spekulace s doménami. Velké firmy si začnou nárokovat větná spojení (nenáhodná podobonost se Svěračem) a člověk už nebude moci na veřejnosti ani otevřít pusu, když bude chtít něco říct :) Orwelle 1984 prostě welcome

Re: Re: Re: OSA je tu víc než 90 let
(M.K.Nor, 18. 1. 2011 - 18:05:14)
Odpovědět
Nikdo to nechce??? Spadl jsi z višně? Co to teda proudí po výměnných sítích? Kdyby z nich šel stáhnout chleba, pekaři by se mohli jít pást. Jste směšní.

Re: Re: Re: Re: OSA je tu víc než 90 let
(Anonymus, 6. 9. 2011 - 23:09:23)
Odpovědět
To neznamená, že by to jinak koupili, stejně toho nejspíš většina jde po prvním přehrání do koše. Vždyť taky provoz na P2P neustále klesá, nestojí to ani za tu námahu, vydavatelství už kašlou i na technickou kvalitu, minimálně 90% nahrávek je tak zoufale nekvalitních, že se to ani nedá poslouchat. (nebo aspoň ještě tak před dvěma lety byla, a to i u originálu, to aby tady potom někdo netvrdil, že to je warez kopií)

Re: OSA je tu víc než 90 let
(Karlík, 16. 1. 2011 - 21:29:22)
Odpovědět
Podle http://kultura.ihned.cz/c1-49483810-na-tyhle-narozeniny-by-dort-nestacil-umeni-oslavi-uz-1-000-048-l je tady umění 1 000 048 let - 90 let OSA je proti tomu smítko prachu.

zaostalost
(defenestrator, 14. 1. 2011 - 23:57:28)
Odpovědět
chudak chlapec, ten je uuuplne zaostaly! Njn, senilita dela svoje. Aspon bozsky Kaja se snazi (s vyrazem "jů-es-bí karty")...

napada me myslenka: kdyby mel mladou dceru ktera ma chlapa. Zda by ocekaval, jestli ten chlapik prijde k nemu a zepta se o ruku jeho dcery (povolenku)? :-D


Přidat komentář

Jméno
Nevyplňujte <- toto políčko nechte prázdné
Předmět
Obsah:Kultura
články v rubrice

26. 3. 2013 | 10071
Nečistá hra agentury Dilia (doplňeno o závěr arbitra)
20. 12. 2012 | 73
Recenze dokumentu Od Fica do Fica
24. 11. 2012 | 228
Anonymous ve filmu
14. 4. 2012 | 2199
Znát sebe sama i své protivníky
3. 3. 2012 | 457
Lucie Bíla: Muzikantům stahování a kopírování neškodí
22. 2. 2012 | 139
Bábovka pro Romana Týce
1. 2. 2012 | 136
Cory Doctorow: Proč jsem kopirváč
28. 12. 2011 | 196
Havel je mrtev. Ať žije Havel!
24. 12. 2011 | 222
Svobodná tvorba: Pioneer One
22. 11. 2011 | 1421
Názor anonymního čtenáře České pozice
13. 10. 2011 | 143
Anonymous v ČR
15. 9. 2011 | 155
Kontroverze - fotografie, které přinesly spory
21. 7. 2011 | 80
Festival svobodné hudby: už tuto sobotu
23. 6. 2011 | 133
Radio Rastafari – neziskové internetové reggae rádio zaměřené nejen na hudbu
22. 6. 2011 | 1774
Demonstrace proti výstavbě OC Arény v Plzni
10. 6. 2011 | 4370
Zástupci občanského sdružení KULTURA(K) VÍTĚZÍ půjdou před zastupitele hájit názor Plzeňanů na výstavbu nového obchodního domu v centru města
5. 6. 2011 | 204
Zombie Walk
2. 4. 2011 | 799
Kultura(k) vítězí
26. 2. 2011 | 73
Zemřel Arnošt Lustig
14. 1. 2011 | 1070
Svěrák: „Tvůrci“ budou stát za OSA!
Nejnovější zprávy
Stát si brousí zuby na WiFi. Další pokus znásilnit Internet.

16. 1. 2015 | Internet | 88975
Necháme si bez odporu odebrat svobodné WiFi a přejdeme dobrovolně pod křídla korporátních Internetů?
Zobrazit celý článek ►
 

Zvolbovaní Piráti
12. 10. 2014 | Piráti | 33513
Kdo vyhrál, kdo prohrál, jak Piráti a co bude dál?

Americké lhaní -základní prostředek politiky
22. 7. 2014 | Politika | 5783
Včera na tiskové konferenci ministerstva obrany Ruské federace byly prezentovány důkazy z monitorování oblasti sestřelu. Důkazy Rusko předá zainteresovaným i dalším. Média i politici však zcela zásadní odhalení ignorují a dál obviňují bez jakýchkoliv důkazů Moskvu.

Facebook je konec. Konec japonec.
30. 4. 2014 | Piráti | 33668
To byl vynikající nápad, vyhradit lidu takové populární místo, kde se můžou všichni vyvztekat, vydemonstrovat, vybrečet a pohádat, vyblejt na sebe všechny problémy, zbavit se soukromí a to vše přitom za pečlivého dozoru státní bezpečnosti. Ovládat svět je čím dál tím snazší.
 
Hlavní stránka Piráti  Internet  Zahraničí  Kultura  Politika  Monstrproces  Kopírovací monopol  Názory  Kauzy  Věda a technika  Video  HogoFogo  Události  Zprávička  Jednou větou  Komix
 
Pirátské noviny jsou internetový občasník digitálního věku.
Informujeme o Internetu, politice, kopírování, svobodné tvorbě a blbostech.

Pirátské noviny oslovujte E-mailem na adrese: redakce zavináč piratskenoviny.cz

Provozovatel a vydavatel: Martin Brož | Sídlo vydavatele: Praha

Pirátské noviny | ISSN 1804-5197

Copyleft Pirátské noviny
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské noviny je umožněno i bez písemného souhlasu.
Všechna práva vyhlazena.