19. 9. 2018, 16:55

Hlavní stránka Piráti  Internet  Zahraničí  Kultura  Politika  Monstrproces  Kopírovací monopol  Názory  Kauzy  Věda a technika  Video  HogoFogo  Události  Zprávička  Jednou větou  Komix
Alexandr Mitrofanov: Zachování tváře


Novopečená senátorka Eliška Wagnerová vypadala v nedělní televizní debatě v porovnání s poslaneckými matadory Milanem Urbanem (ČSSD) a Pavlem Suchánkem (ODS) téměř jako rebelka.15. 11. 2012


Datum: 15. 11. 2012, Autor: Alexandr Mitrofanov - Právo
Přečteno: 49162x
Zobrazit článek pro tisk Vytisknout

Doposud hodnotilo 0 čtenářů, celková známka je .
Ohodnoťte známkou jako ve škole | 1 je nejlepší: 1 2 3 4 5

Komentáře

podporovat Michalka byla od Piratu chyba
(Olgoj Chorchoj, 25. 11. 2012 - 14:04:22)
Odpovědět
Ty samolepky "Pirati voli Michalka" se mohou tehle strane jeste seredne vymstit. Michalek jakozto bigotni krestan nema nazory zrovna shodne s tim co proklamuji Pirati: tedy (velmi obecne receno) se svobodou a rovnosti pro vsechny. Prozatim se to projevuje "jen" nazory na potraty a gay komunitu. A to je jen zacatek. Kdyz uz se Pirati rozhodli spolupracovat s KDU-CSL, meli by se tedy zacit modlit, aby za urputnou snahu dotlacit sveho polo-kandidata do nejake funkce tvrde nezaplatili. Napriklad ziskanim privlastku stejne ubohe a mocichtive strany jako se to uz stalo napr. Zelenym.

jsem Pirát a podporují paní Wagnerovou
(Tomáš, 22. 11. 2012 - 11:25:37)
Odpovědět
Čunek s Okamurou jsou lidé, o které bych si neopřel ani kolo. O klerofašistické KDU-ČSL škoda mluvit.

cenzura internetu?
(cdf, 17. 11. 2012 - 14:23:29)
Odpovědět
http://afinabul.blog.cz/1211/chysta-se-cenzura-internetu-osn-to-zkusi-pristi-mesic

Re: cenzura internetu?
(vlasta klepák, 17. 11. 2012 - 14:44:59)
Odpovědět
Co na to pirátské strany?

Tak i takl
(Ivo Vašíček, 17. 11. 2012 - 09:24:19)
Odpovědět

Re: Tak i takl
(Ivo Vašíček, 17. 11. 2012 - 09:40:35)
Odpovědět
Pokud bylo důvodem odchodu Wagnerové "seznámení se s názory Tomiho Okamury a Čuňka na romskou problematiku, tak to považuji za paranoidní úlet. Navíc házet do jednoho pytle Čunka a Okamuru je značně zavádějící. Čunek je především bezcharakterní prospěchář, který nesedí za korupci jen proto, že se tto tehdejší koalici nehodilo. Spory s bývalou sekretářkou jsou minimálně trapné. Na populistické vlně rasismu se pouze veze a ČSL mu vytvořila platformu. T. Okamura je především úspěšný podnikatel a je natolik showmen, že se do polittiky propracoval zcela sám a lze u něj předpokládat, že se tím baví. Nevím nic o jeho údajně rasistických názorech. Vím však že mnozí zeleňáci považují téměř každého, kdo neobviňuje "bílé" za všechny údajné problémy menšin. Paradoxní je, když takto obviňují Okamuru, který je evidentně příslušníkem menšiny. Na druhou stranu ignorují Sobotkovy bilboardy s nacistickými hesly (Naše země naše pravidla!).
Na druhou stranu souhlasím s odchodem z toho Čunkova klubu, nicméně z důvodu, že Čunek je korupčník, jehož korupci v rámci mocenské kontinuity soudní mafie zametla.

Re: Re: Tak i takl
(vlasta klepák, 17. 11. 2012 - 09:43:07)
Odpovědět
+1

Re: Re: Tak i takl
(Vladimír Hamral, 17. 11. 2012 - 15:22:33)
Odpovědět
Nedaří se mi dohledat zpětně zdroj poukazující na 'počátek Okamury v Čechách', ale v něm bylo suše a logicky popsáno, kterak byl Okamura vybrán jako zástupce asijské cestovky z důvodu propojení vzhledu a jazyka, kdy byl striktně zaměstnancem, nikoli majitelem. Ale díky bezcharakternosti později převedl rozvětvenou klientelu asijské cestovky na sebe a pracovním pučem získal to, co měl pouze spravovat. Bylo na to upozorňováno v době, kdy se Okamura účastnil TV stupidity 'Den D', kdy právě ještě nebyl majitelem, ale už se za něj vydával. A i kdyby toto nebyla pravda, tak stačí vidět JEDEN výstup Okamury na YouPoop a každému s mozkem je okamžitě jasné jak obrovský je to pokrytec pendlující tématicky po hrotech plebejského afektu. Okamura je dokonale nesystémový, populistický prospěchář bez šance, protože 'japan face' nebude prostě přijata skupinou starců, která v Čechách vládne. Proto si mu může fandit kdo chce, jak chce. Okamury se nebojím a je škoda, že je na něj spalován potenciál zbytkových voličů :P

Re: Re: Re: Tak i takl
(Ivo Vašíček, 17. 11. 2012 - 17:10:21)
Odpovědět
Souhlasím, že je Okamura populista. V podstatě je to herec performer.V podstatě úspěšnější podoba Bobo v mužském provedení. Netuším zda dělal nějaké tunely. V každém případě ho však nelze srovnávat Čuňkem, který by bez lidovců neměl šanci a rozkrádal daně. A je to politický bafuňář.Okamura je mi celkem lhostejný. Čunek však patří do kriminálu.

Re: Re: Re: Tak i takl
( , 21. 11. 2012 - 13:26:38)
Odpovědět
Okamura je v české politice dobře zaháčkovanej, slovy ivana langera při minulé prezidentské volbě: víš jaká špinavá hra kolem toho byla ? Okamura byl dlouhodobě předpřipravován jako kádr pro použití v budoucnu modrými médii a hlavně vládní televizí, žádný self-made-man, ale české-koncesionářské-poplatky-made-man. Divím se, že tato stále opakovaná finta, podsouvání osob ze strany zkorumpovaných novinářů u českých voličů pořád funguje, ale kdo chce kam..

Re: Re: Tak i takl
(jzvc, 19. 11. 2012 - 17:28:30)
Odpovědět
Pokud se Okamura k cikanum a spol vyjadroval, tak vzdycky tak, ze nema problem s cikany, ale ma problem s jejich diskriminaci - predevsim v tom smyslu, ze kdyby stejnej bordel delal on, uz by davno sedel. S tim se musi ztotoznit vetsina populace, ale samo "pravdolaskarum" se to nelibi.

Me osobne ani tak nesejde na tom co kdo rika, jako spis me zajima co dela. Cunak toho udelal az dost ... ale to s vystehovanim do bunek rozhodne nehodnotim jako "ten zavadny krok" - pokud by pak ovsem neprisly kroky dalsi.

není mi ctí s tou dámou
(anonym, 16. 11. 2012 - 23:21:32)
Odpovědět
http://krajtl.blog.cz/0909/politicky-nestranny-ustavni-soud

Dík
(Vladimír Hamral, 15. 11. 2012 - 15:02:59)
Odpovědět
Velmi si cením umístění tohoto textu Mitrofanova zde, protože se ideově vztahuje k mému předchozímu názoru na Pirátských novinách. Ano, přesně jak je psáno: Wagnerová ač nepirát je daleko víc Pirát, než pseudo-pirát Michálek nominovaný pirátskými patetiky z české ČPS. Prospěchářská frakce v českém hnutí Pirátů zvládla přes ultimativní formálnost ovládnout samotné principy strany a tak se dnes těch 300 lidí, z nichž 200 jsou alespoň dílem naivní idealisté (a ti co do hnutí skutečně patří) řídí dle těch 100 prospěchářů vzájemně si schvalujících byrokratické funkce přes fórum. Současná podoba Pirátů je pokračující preverze Věcí Veřejných, které skončili už v naprosto prasečím těžení moci v devíti lidech....LIDEM! Gratuluji trendu na jaký vedení strany Pirátů tlačí, protože k němu by se obracel s nadšením jen magor...

Re: Dík
(vlasta klepák, 15. 11. 2012 - 16:11:55)
Odpovědět
Tak černě to nevidím, spíš vidím, že většina toho, co Piráti rozjeli, v podstatě nefunguje.

A je mým názorem, že patetici jsou na obou stranách barikády, kterou popisujete. Na jedné straně té Vaší barikády máte lidi, kteří jdou směrem politické strany, je to podle mě dobrý směr (pokud chtějí něco opravdu změnit), ale nejsem si jist, zda to jsou ti správní lidé; většině z nich chybí schopnost jakékoliv sebereflexe. Na druhé straně tam jsou naivní idealisté, někteří jsou mi sympatičtí a někteří dokáží svými protiprogramovými názory a činy pověsti a volitelnosti strany slušně zavařit.

Ta moje barikáda dělí Piráty na dvě skupiny právě z pohledu důsledků:
- Piráti programoví, kteří se drží toho základu myšlenek pirátského hnutí, rozvíjejí je a jsou aktivní pro dobro Pirátů i občanů
- Piráti protiprogramoví, kteří konají věci, které dle mého názoru nejdou s pirátskými myšlenkami dohromady (někdy jim i odporují) a tací, kteří vlastní nečinností/neschopností/neochotou/ignorantstvím/blbostí/myšlenkovou impotencí shazují/negují (či nechávají prostě chcípnout) různé stranické aktivity a škodí jménu strany.

Dělení není úplné, jsou tam i lidé, kteří se neprojevují nijak (vata). Ti se k příslušné straně barikády přiřadí, až když se nějak projeví.

Jsem schopen vyjmenovat lidi z obou stran barikády. Bohužel ti z té druhé části jsou (z mého subjektivního pohledu) více vidět a činí stranu nevolitelnou.

Je pravděpodobné, že jsou ve straně obě tyto barikády, korelace mezi oběma rozděleními však není sto procent, i když se dá tušit, že se značně kryjí; definice správné barikády však může být pro budoucnost (a ozdravení) strany kritická. (Může se i ukázat, že správné jsou obě barikády.)

Wagnerovou nijak dlouze komentovat nebudu, neb nejsem obyvatelem jejího volebního obvodu. Sama ukázala, že do toho klubu prostě nepatří, neb není tak demokratická, aby byla schopna žít vedle demokratických názorů jiných členů klubu. Udělala tedy to, co v jejím případě považuji za správné. A krom toho je svéprávná, takže je to čistě její věc, zda (a s kým) bude v partě.

Re: Re: Dík
(Vladimír Hamral, 15. 11. 2012 - 16:33:58)
Odpovědět
Pak samozřejmě je největším problémem dogmatická obsese s pojmem 'demokracie', která popírá jakoukoli možnost realizace, protože ta se stává ze své vlastní podstaty jedinečnou (nedemokratickou) k těm, co se neprosadily a opravdu jen ti co, si 'demokracií' PROJDOU jsou schopni pochopit jaký kus účelového, sociálního hnoje tento pojem je a jak každé jeho pozitivum (v podobě teoreticky opravdu možného konsensu) je pochopitelně negováno naprosto stejným, ne-li intenzivnějším záporem. Tedy na demokracii může stavět jen idiot, či naivističtí Piráti, protože každý jiný normální se snaží prosadit potřeby své a své organizace, hnutí, či strany. Prostě i Piráti - byť je jich jen 300 - dokonale kopírují obecný, sociální model v němž 70% účastníků preferuje pasivitu a lojalitu z důvodu upřednostnění osobních zájmů. Piráti se nevymykají obyčejnému hnutí a to je právě ono 'bohužel'. Křečovitě formální parlamentaristé to hnutí prostě už pohřbili...

Re: Re: Re: Dík
(vlasta klepák, 15. 11. 2012 - 16:39:19)
Odpovědět
Nicméně bez formalizace nemáš stranu. Ano, šlo by to udělat líp (méně byrokracie), ale nevyhneš se jí, jestli nechceš mít bandu rozhádaných aktivistů.

Re: Re: Dík
(Petr Vileta, 16. 11. 2012 - 05:08:54)
Odpovědět
Vlasto, klidně jmenujte :-) A aby se zbytečně nikdo neurazil, tak stačí jmenovat mě. Samotného mě zajímá, na kterou stranu barikády podle vás patřím.

Re: Re: Re: Dík
(vlasta klepák, 16. 11. 2012 - 09:48:43)
Odpovědět
Pro mě jste Pirát, se kterým se dokážu bez námahy ztotožnit.

a Michálek
(, 15. 11. 2012 - 12:12:04)
Odpovědět
mněkne a mněkne ...

Re: a Michálek
(vlasta klepák, 15. 11. 2012 - 13:11:01)
Odpovědět
Komukne?

Re: Re: a Michálek
(Karlík, 15. 11. 2012 - 20:12:47)
Odpovědět
Jemukne. Nebo dokonce jemu měkne?

Paní Wagnerová je tuším senátorkou za zelené. To naprosto stačí k tomu, aby byla v mých očích nepoužitelná k čemukoliv. Protože buď je zelená a tedy škůdce, nebo se tak jen tváří, a pak je křivá. Pokud ji to činí více Pirátkou, jen to potvrzuje můj názor na současné pirátské hnutí v ČR (politickou stranou bych to raději nezval).

Re: Re: Re: a Michálek
(Vladimír Hamral, 15. 11. 2012 - 21:14:38)
Odpovědět
Co mám dělat, když jsem zelený Pirát podporující přímá řešení v případech týraných zvířat, tedy nezákonné vniknutí na pozemek pachatele a krádež trpícího organismu? Je zelený a zelený, jako je pirát a pirát. Kvůli té žabí bestii Bursikovi, čí díky školákovi Liškovi není možné zatratit celý ekologický trend, který je zneužíván vládou k zavedení manipulativních procesů v energetice. Přihlášení se k ideálům zelených nikoho nedeklasuje, stejně jako nikoho nedeklasuje hlásit se k původnímu odkazu pirátů. Že současní zelení jsou svoloč bez obsahu jaksi dílem koresponduje i s pirátským trendem, který když se nerevitalizuje směrem k původním myšlenkám kolem Pirate bay kolem roku 2005, tak bude mít morální pověst přesně dnešních zelených - nevolitelní, formální partajnící pasoucí jen po funkcích - bohužel...

Re: Re: Re: Re: a Michálek
(Petr Vileta, 16. 11. 2012 - 05:14:24)
Odpovědět
Mě na Zelených vadí, že u nich vítězí ideologie i nad přírodními zákony :-) Jsem totiž technik, elektrikář, a když vidím na polích pěstovat naftu, fotovoltaickou a větrnou elektřinu, tak mám chuť vraždit. A to vůbec nemluvím o CO2, za které dozajista můžeme mi lidé, ale takový výbuch sopky na Islandu je prkotina. A nebo to globální oteplovaní, které také způsobuje náš přemnožený druh, dokonce i na Marsu :-)

Re: Re: Re: Re: Re: a Michálek
(Karlík, 16. 11. 2012 - 11:28:22)
Odpovědět
Ona je u zelených ta ideologie dost přiživována penězi od jistých firem. No řekněte, kdy se vám poštěstí pomocí pár milionů založit nové supervýdělečné odvětví, podporované vládami a parlamenty, a vytřískat na tom spousty miliard?

Re: Re: Re: Re: Re: a Michálek
(Daimon RegpPk, 19. 11. 2012 - 03:27:49)
Odpovědět
kdyz uz pouzivate k vysvetleni globalniho oteplovani geologii a astronomii tak si prosim dostudujte fakta jinak to zni jak populisticky zvast z fox news, krom toho komise americke vlady pro rozmetani mytu o g.o. bohuzel konstatovala, ze at uz si to strujci mytu vycucali z prstu je to bohuzel tak jak rikaly a Klausovu modrou knihu je mozno sesrotovat a reciklovat

Re: Re: Re: Re: Re: a Michálek
(jzvc, 19. 11. 2012 - 17:33:05)
Odpovědět
Ja bych te v tom pripade teleportoval o nejakych 25let zpet do severnich cech (pripadne prislusneho casoveho udobi do poryni ...) a nechal te tam dychat ten cerstvi vzdousek - nadozivoti.

Kupodivu pestovani repky neni vymysl zelenych ani trochu ...

BTW: Lidsvo generuje takovy mnoztvi vsemoznych odpadu, ze tu sopku strci s klidem do kapsy.

Re: Re: Re: Re: a Michálek
(vlasta klepák, 16. 11. 2012 - 13:57:10)
Odpovědět
Definujte ideály zelených, ať se o tom můžeme bavit.

Já si pod zelenými ideály představuju cca to, co vyjádřil Petr Vileta. Že často hledají problémy tam, kde nejsou a prosazují řešení, která neřeší ani ty problémy, které našli. Moje sympatie mají snahy o čisté prostředí (třídění odpadu, žádné černé skládky, méně čmoudu v ovzduší, zachování hezké krajiny...), tedy respekt k přírodě; ale ne na úkor lidí, ne na úkor bordelu jinde atd. Nicméně zelená politika je plná balastu, který tam nemá co dělat, spousta věcí jde i proti tomu základu. U Pirátů občas pozoruju podobné věci ve vztahu k myšlenkám pirátského hnutí, ale zatím jen (naštěstí? i to je dost) v chování některých z nich, ne v programu. Může se ale stát, že časem se i pirátské ideje zaplevelí tím balastem a přestaneme si rozumět (no já už si s některými nerozumím teď).

Když si ujasníme pojmy, třeba si budeme rozumět lépe.

Re: Re: Re: Re: Re: a Michálek
(Ferdinand Kokoška, 17. 11. 2012 - 06:59:22)
Odpovědět
Nechte zelené zelenými, vraťme se k problému českých Pirátů, že se politicky jeví stále více jako veverky. Přesněji takové podezření mohou mít voliči. Podpora Čunka je jenom utvrzuje. Mizivá, nebo spíš žádná podpora protestů proti Nečasově vládě to obrací v jistotou.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: a Michálek
(Ivo Vašíček, 17. 11. 2012 - 13:10:28)
Odpovědět
Neurážejte nás přirovnáním k VV. Za námi nestojí žádný investor, jsme strana vzniklá zdola. Nicméně problém tu je. Zřejmě jsou mezi námi i ti kteří by se chtěli integrovat do systému. Myslím, že je nás, kteří si uvědomují, že systém je už "mrtvý" a nemáme chuť prodlužovat jeho agonii. Parlament, strany a jiné šaškárny však považuji za platformu, která umožńuje "navázat spojení", šířit myšlenky a připravovat se na změnu. Myslím si, že proces změny nelze zrychlit, ani zpomalit. Systém se zhroutí teprve v globální reakci na kolaps finančního systému, jehož odstranění je podmínkou dalšího rozvoje lidské společnosti. Tohle nelze řešit soubojem s "místní samosprávou". Samosprávu (vládu) lze vyměnit, ale na zásadní problém to nemá prakticky žádný vliv. Vládne ten, kdo ovládá peníze, vlády se pouze starají o to, aby se lidi podíleli na tvorbě zisků a nebouřili se.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: a Michálek
(Karlík, 18. 11. 2012 - 13:11:52)
Odpovědět
Zajímalo by mě, kdy konečně veřejně a jednoznačně podpoříte presidentskou kandidaturu paní Roithové. Protože nebýt jí a (díky jí) jednoznačného stanoviska Výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů evropského parlamentu, byl by hlas pana Falkvinga hlasem volajícím na poušti a naši politici by radostně implementovali ACTA do našich zákonů.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: a Michálek
(jzvc, 19. 11. 2012 - 17:35:24)
Odpovědět
Nevim proc by mel nekdo nekoho podporovat, za jedno jedine a navic vicemene vynucene stanovisko ... lol


Přidat komentář

Jméno
Nevyplňujte <- toto políčko nechte prázdné
Předmět
Obsah:Názory
články v rubrice

6. 5. 2013 | 15415
Sociální stát a nezaměstnanost žen
15. 4. 2013 | 499
Facebook je předzvěstí konce svobodného Internetu
24. 3. 2013 | 5113
Stroje nás připraví o práci, radujme se
18. 2. 2013 | 579
Nadbytečná pracovní síla
20. 1. 2013 | 425
Psychopati jdou do práce?
10. 1. 2013 | 301
Chcete skutečně prezidenta?
31. 12. 2012 | 234
Známe svého nepřítele?
14. 12. 2012 | 10934
Jak jsem se stal a nestal Franzistou
4. 12. 2012 | 215
Kam se ubírá česká zahraniční politika?
3. 12. 2012 | 154
Internet ohrožuje staré struktury
29. 11. 2012 | 142
Zapomenutá studie k otázce církevního majetku
27. 11. 2012 | 677
Proč jsem v pirátské straně?
19. 11. 2012 | 277
Modrý pták ve vlastní šťávě
15. 11. 2012 | 15979
Alexandr Mitrofanov: Zachování tváře
12. 11. 2012 | 40683
Jeden za všechny, všichni bez jednoho?
30. 10. 2012 | 27017
Jak opět nalézt důvěru v demokracii?
12. 10. 2012 | 354
České příhraničí
22. 9. 2012 | 5200
Podnikání po česku
13. 9. 2012 | 17983
Kotrba a metody volebních speciálů: z kritiky fraška?
1. 9. 2012 | 2736
Vyvrácení nebezpečného postoje "Nemáte-li co skrývat, nemáte se čeho bát"
Nejnovější zprávy
Stát si brousí zuby na WiFi. Další pokus znásilnit Internet.

16. 1. 2015 | Internet | 93851
Necháme si bez odporu odebrat svobodné WiFi a přejdeme dobrovolně pod křídla korporátních Internetů?
Zobrazit celý článek ►
 

Zvolbovaní Piráti
12. 10. 2014 | Piráti | 33611
Kdo vyhrál, kdo prohrál, jak Piráti a co bude dál?

Americké lhaní -základní prostředek politiky
22. 7. 2014 | Politika | 5787
Včera na tiskové konferenci ministerstva obrany Ruské federace byly prezentovány důkazy z monitorování oblasti sestřelu. Důkazy Rusko předá zainteresovaným i dalším. Média i politici však zcela zásadní odhalení ignorují a dál obviňují bez jakýchkoliv důkazů Moskvu.

Facebook je konec. Konec japonec.
30. 4. 2014 | Piráti | 33668
To byl vynikající nápad, vyhradit lidu takové populární místo, kde se můžou všichni vyvztekat, vydemonstrovat, vybrečet a pohádat, vyblejt na sebe všechny problémy, zbavit se soukromí a to vše přitom za pečlivého dozoru státní bezpečnosti. Ovládat svět je čím dál tím snazší.
 
Hlavní stránka Piráti  Internet  Zahraničí  Kultura  Politika  Monstrproces  Kopírovací monopol  Názory  Kauzy  Věda a technika  Video  HogoFogo  Události  Zprávička  Jednou větou  Komix
 
Pirátské noviny jsou internetový občasník digitálního věku.
Informujeme o Internetu, politice, kopírování, svobodné tvorbě a blbostech.

Pirátské noviny oslovujte E-mailem na adrese: redakce zavináč piratskenoviny.cz

Provozovatel a vydavatel: Martin Brož | Sídlo vydavatele: Praha

Pirátské noviny | ISSN 1804-5197

Copyleft Pirátské noviny
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské noviny je umožněno i bez písemného souhlasu.
Všechna práva vyhlazena.