18. 9. 2018, 17:29

Hlavní stránka Piráti  Internet  Zahraničí  Kultura  Politika  Monstrproces  Kopírovací monopol  Názory  Kauzy  Věda a technika  Video  HogoFogo  Události  Zprávička  Jednou větou  Komix
Rozhovor se Slimem Amamouem, tuniským blogerem a aktivistou


Slim Amamou je tuniský blogger a člen Pirátské strany Tuniska. Byl uvězněn během protestů vedoucích k Jasmínové revoluci. Po propuštění byl 17. ledna 2011 jmenován státním tajemníkem pro mládež a sport. Kopírujeme rozhovor o tehdejších událostech.30. 6. 2012


Datum: 30. 6. 2012, Autor: Ingrid Romancová
Přečteno: 40523x
Zobrazit článek pro tisk Vytisknout

Doposud hodnotilo 0 čtenářů, celková známka je .
Ohodnoťte známkou jako ve škole | 1 je nejlepší: 1 2 3 4 5

Komentáře

můžete z toho udělat článek :-)
(, 4. 7. 2012 - 18:48:42)
Odpovědět
Piráti musí ten FB hodně milovat, když tady na PN zatím není ani zmínka o tom, že dnes europarlament výraznou většinou odmítl smlouvu ACTA a je(byla) o tom od pirátů jen zmínka na FB.

Možná ale jen výsledek nenaplnil očekávání pirátů.

478 europoslanců včetně českých socialistů a komunistů hlasovalo proti ACTA
39 europoslanců hlasovalo pro

Konzervativci a "reformisté" (ODsáci) se hlasování zdrželi

Jiří HAVEL, Jan BŘEZINA nehlasovali

Re: můžete z toho udělat článek :-)
(, 4. 7. 2012 - 18:57:36)
Odpovědět
jmenovitě:

Miroslav OUZKÝ, Evžen TOŠENOVSKÝ, Jan ZAHRADIL, Hynek FAJMON, Ivo STREJČEK, Oldřich VLASÁK, Milan CABRNOCH, Andrea ČEŠKOVÁ, Edvard KOŽUŠNÍK

Re: můžete z toho udělat článek :-)
(vlasta klepák, 5. 7. 2012 - 10:42:04)
Odpovědět
To víš, internet je jejich moře. Ale čekal bych, že budou umět plavat.

Re: Re: můžete z toho udělat článek :-)
( , 5. 7. 2012 - 11:27:41)
Odpovědět
zajímavé, proč tento článek http://www.piratskenoviny.cz/?c_id=697044 není vidět na titulce PN ?

A proč tam je napsáno, že pověst ODS byla zachráněna, když nebyli proti acta ?Re: Re: Re: můžete z toho udělat článek :-)
( , 5. 7. 2012 - 11:34:43)
Odpovědět
a proč zkopírovali jakousi zprávu údajného honzy s nepřesným uvedením, že ods absentovali, podle FB před 13 hodinami, když já jsem tu uvedl přesnější zdrželi se už 18:48 tedy před cca 16ti hodinami ?
Aby bylo z čeho vyrobit chaos a následnou opravu s tím, že uvedli omyl a "pověst ODS byla zachráněna" ??? LOL

Re: Re: Re: Re: můžete z toho udělat článek :-)
(.-., 5. 7. 2012 - 19:59:12)
Odpovědět
Protože jsou to všichni agenti. Dobře žes to prokoukl! :-)

Re: Re: Re: Re: Re: můžete z toho udělat článek :-)
( , 5. 7. 2012 - 20:30:53)
Odpovědět
kdepak, určitě je to jenom - univezální výmluva: náhoda :-))

"sociální sítě v rukou americké oligarchie"
(xChaos, 30. 6. 2012 - 18:41:41)
Odpovědět
Líbí se mi odstavec: "Za prvé jsou sociální sítě v rukou americké oligarchie, takže boj ve Spojených státech nebude snadný."

popravdě, já bych to neformuloval takto ostře - i když jsem Pirát, tak nehledám boj, spíše politickou práci, hledání nového konsesnu, apod. Stejně tak nejsem vyhraněný antikapitalista, takže fráze "americká oligarchie" mi přijde zbytečně ostrá.

zkrátka sociální sítě jsou centralizované a soukromě vlastněné, firmy které je provozují sídlí v USA, podléhají nejen americké legislativě - ale především americkému pohledu na svět, způsobu života, žebříčkům hodnot, apod.

Vlastně s tou větou souhlasím - jen jí celou stačí formulovat daleko mírněji a méně konfrontačně. V takovém případě říkám celou dobu to samé (a taky rozmluvám Pirátům jejich ničím neomezené nadšené pro Facebook, apod.)

Re:
(, 1. 7. 2012 - 09:46:30)
Odpovědět
No jo, ale podle většiny lidí, které jejich vlády zaprodali majetek vládě USA, je vina právě na straně USA. Sice hlásají o demokracii, ale jsou rádi za každý totalitní režim, který jim jde na ruku, aby mohli "rozkrádat" přírodní bohatství země.

už vás nevolim
(klokan.eda, 30. 6. 2012 - 15:03:54)
Odpovědět
Nemá pravdu, ten chlapec. Kontrola nad soc. sítěma? To si dělá srandu, to je čirá utopie. Propaganda, to snad. Ale jinač si piráti docela naběhli, jestli se dají ovšem do holportu se zeleným hadem Liškou, tak i to malý procento sympatií je pryč. Nikdo rozumnej je volit nebude.

Re: už vás nevolim
(, 30. 6. 2012 - 15:56:42)
Odpovědět
Prosím mohl bys mi to dovysvětlit?
Informační sítě kontrolovali revolucionáři a tím bylo zabráněno cenzuře, zejména pak na sociálních sítí, tak jakápak utopie?

Chcete tvrdit, že jsem nerozumný, když volím politickou stranu, sice ještě v plenkách, ale jedinou s kterou se dokážu ztotožnit?

Re: už vás nevolim
(xChaos, 30. 6. 2012 - 18:42:53)
Odpovědět
tenhle příspěvek je naprostým nepochopením článku.

oni ty sítě "kontrolovali" jednoduše tak, že je používali způsobem, ke kterému byly v podstatě určené. nedělali nic, co bys nemohl dělat třeba ani ty.

Termín Jasmínová revoluce
(Evropští rozhledáři, 30. 6. 2012 - 13:23:22)
Odpovědět
Slim Amamou si přál, abychom nepoužívali termín Jasmínová revoluce, protože se revoluce nezdařila, jak měla, a nepatří do revolucí pojmenovaných po kytičkách. Máme ji proto říkat pouze Tuniská.

Re: Termín Jasmínová revoluce
(Evropští rozhledáři, 30. 6. 2012 - 13:30:13)
Odpovědět
Jednou z osobností Tuniské revoluce je Slim Amamou, tuniský bloger, který byl hned na počátku státního převratu zavřen do vězení režimem Ben Alího, kvůli podezření, že je členem skupiny Anonymous. Kromě blogů zaměřených především proti cenzuře organizoval také demonstrace, nejznámější je ta z 22. května 2010, kdy před sídlo tuniského Ministerstva komunikací svolal protest proti přísné kontrole internetu.

Je sympatizantem WikiLeaks a zakládající člen tuniské Pirátské strany. Uvádí se, že diplomatické depeše o Tunisku sehrály nad politickou situací v zemi důležitou roli, kromě samotného upálení Mohammeda Bouaziziho [1]. O jeho technologickém zapálení svědčí stránky http://www.readwriteweb.com/, pro které psal a které spoluvytvářel [2]. Jeho blog se nachází na adrese : http://nomemoryspace.wordpress.com/. Na sociální síti Twitter vystupuje jako @slim404.

Krátce po propuštění z vězení obsadil v nové prozatimní vládě křeslo ministra školství (přesněji státní tajemník pro školství a sport), ve věku 33 let byl jedním z nejmladších ministrů. 25. května 2011 rezignoval. [3] Prohlašuje, že nebýt existence Bradleyho Manninga a činnosti WikiLeaks, nebyl by již mezi živými.

Vystudoval Université de Sousse. V minulosti se živil jako webdesigner a později CTO ve společnosti AlphaStudios (2000-2007). Nyní pracuje ve společnosti AlixSys [4] a je vlastníkem http://markkit.net/. Programování se věnuje od svých 10 let.

Odkazy:

[1] http://www.evropsky-rozhled.eu/09tunis492-tunisko-ma-problemy/
[2] http://www.readwriteweb.com/archives/revolution_20_rebooting_tunisia.php
[3] http://www.readwriteweb.com/archives/imprisoned_blogger_becomes_tunisian_minister_this.php
[4] http://alixsys.com/ALIXSYS.xhtml

Re: Termín Jasmínová revoluce
(vlasta klepák, 30. 6. 2012 - 20:13:26)
Odpovědět
Ona vůbec celá ta série revolucí v arabském světě je velice podezřelá. Všude, kde to proběhlo, mají bordel, v horším případě muslimské nepokoje. Netvrdím, že ti diktátoři byli dobří, ale vsadím se, že dnes by je mnozí prosili na kolenou, aby se vrátili a opět tam udělali pořádek.

Otevřeně přiznávám, že jsem fandil Kaddáfímu a otevřeně přiznávám, že fandím Asadovi. A ať už vnitřní rozbroje ve svrchovaném státě fyzicky podporuje kdokoliv, měl by skončit - lidsky, morálně, politicky, životem.

Re: Re: Termín Jasmínová revoluce
(ondra.kl, 1. 7. 2012 - 17:31:59)
Odpovědět
... chapu vas ... v nasich podminkach se vam jiste styska po poradcich pred nastolenim novych v lad v letech 1989, 1918 a i pred revolucnim rokem 1848. ;) ... ano nekteri proste davaji prednost klidnym vodam zahnivajicich rybniku.

Re: Re: Re: Termín Jasmínová revoluce
(vlasta klepák, 1. 7. 2012 - 18:07:10)
Odpovědět
Já vás také chápu - chcete ve svém bludu o ideální společnosti plné muslimských rozbrojů setrvat co nejdéle.

Re: Re: Termín Jasmínová revoluce
(xyz, 4. 7. 2012 - 06:17:01)
Odpovědět
Přesně tak, a když si pozorně přečtete článek, tak mezi řádky zjistíte, že chudák Slimák byl USA zneužit do role užitečného idiota (v jistých ohledech podobně vypěstován jako náš V.Lahev, až na to že v rozporu se svým jménem má tento tunisan výrazně pevnější páteř a proto pak odstoupil - asi také proto že neměl alkoholem vypálený mozek v místech kde sídlí svědomí..)
pro odstranění 'diktátora' . Který sice moc nevoněl, ale to co mělo přijít po něm - to vše pod záštitou keců o boji za svobodu a lidská práva atd. ad nausea - bylo mnohem horší. Ve skutečnosti šlo totiž samozřejmě o to dostat k moci radikální islamisty.
Uvědomme si už konečně, že právě toto je jediná konzistentní politika (resp. její reálné výsledky) USA už od napadení afgánistánu. Je jasné, že to asi nebude náhoda...
A co získají USA vytvoření velkého kalifátu od Tuniska až po střední asii?
Tak tady už raději nebudu dál pokračovat, neboť úroveň povědomí o světovém dění některých diskutujících - viď ondřeji - je tak mizerná a propagandou zaujatá, že by to stejně nemělo smysl... zkuste si o tom všem raději popřemýšlet nezávisle sami a uvidíte jak se vám rozšíří obzory...

Re: Re: Re: Termín Jasmínová revoluce
( , 4. 7. 2012 - 15:35:13)
Odpovědět
už v r. 1999 NATO v čele s USA bombardovalo Jugoslávii aby pomohli islamistům v Kosovu, kde si je dodnes chrání obří vojenskou přítomností

mimochodem podobnou schízu jakou předvádí usa k islamistům předvádí česká vláda třeba na cikánském tématu

o co při tzv. jarních revolucích šlo doopravdy, to bylo zřejmé snad každému soudnému, kdo si hledal informaci mimo hlavní média, přesto třeba piráti neváhali revolty podpořit a to že si teď myjí ruce na tom nic nezmění, důležité bylo to, co dělali když se rozhodovalo.. jen to podporuje moji tezi, že pirátské strany jsou projekt CIA, který má různé cíle (mj. např. odkládnět hlasy voličů od nevhodných stran v zemích EU a tím pomáhat zájmům USA, válčené lobby a finančníků)Přidat komentář

Jméno
Nevyplňujte <- toto políčko nechte prázdné
Předmět
Obsah:Zahraničí
články v rubrice

4. 4. 2013 | 517
Femen vyhlásily Topless Jihad Day
26. 1. 2013 | 242
Anonymous se mstí za Aarona Swartze
14. 1. 2013 | 723
Ve věku 26 let spáchal sebevraždu vynálezce formátu RSS Aaron Swartz
4. 1. 2013 | 2085
Japonská policie: Mysleli jsme si, že IP adresa je dostatečný důkaz viny
30. 12. 2012 | 106
Islandští bankéři odsouzeni za operace, které vedly k finanční krizi
25. 12. 2012 | 193
Interní dokumenty FBI: Occupy může být teroristickou hrozbou
28. 11. 2012 | 166
Ruští Piráti vracejí úder!
25. 11. 2012 | 103
Policie udělala zátah na devítiletou holčičku užívající The Pirate Bay, zkonfiskovala laptop Medvídka Pú
22. 11. 2012 | 160
Kontroverzní plakátová kampaň dolnosaských Pirátů
20. 11. 2012 | 1888
Svoboda pod dohledem
20. 9. 2012 | 17288
Ostuda německých Pirátů – pokrytectví Julie Schramm
31. 8. 2012 | 121
Nový japonský kopírovací zákon nedává smysl
21. 7. 2012 | 340
Německá pirátská strana protažena pod kýlem za špatnou módu
30. 6. 2012 | 20176
Rozhovor se Slimem Amamouem, tuniským blogerem a aktivistou
15. 6. 2012 | 32251
Předsedkyně švédských Pirátů: Od nakladatelství k pirátství
29. 5. 2012 | 41838
Nelegální sdílení podkopává severokorejskou propagandu
26. 5. 2012 | 188
Kwaśniewski: Říkám ne nákladným zákonům o drogách
11. 5. 2012 | 423
Tři dny před volbami nejlidnatější německá spolková země cenzuruje web Pirátské strany
6. 5. 2012 | 249
Němečtí Piráti uspěli ve třetích zemských volbách v řadě
30. 3. 2012 | 571
Itálie: Dva případy sebeupálení, kvůli krizi
Nejnovější zprávy
Stát si brousí zuby na WiFi. Další pokus znásilnit Internet.

16. 1. 2015 | Internet | 93624
Necháme si bez odporu odebrat svobodné WiFi a přejdeme dobrovolně pod křídla korporátních Internetů?
Zobrazit celý článek ►
 

Americké lhaní -základní prostředek politiky
22. 7. 2014 | Politika | 5787
Včera na tiskové konferenci ministerstva obrany Ruské federace byly prezentovány důkazy z monitorování oblasti sestřelu. Důkazy Rusko předá zainteresovaným i dalším. Média i politici však zcela zásadní odhalení ignorují a dál obviňují bez jakýchkoliv důkazů Moskvu.

Facebook je konec. Konec japonec.
30. 4. 2014 | Piráti | 33668
To byl vynikající nápad, vyhradit lidu takové populární místo, kde se můžou všichni vyvztekat, vydemonstrovat, vybrečet a pohádat, vyblejt na sebe všechny problémy, zbavit se soukromí a to vše přitom za pečlivého dozoru státní bezpečnosti. Ovládat svět je čím dál tím snazší.

Evropa je naše moře
2. 4. 2014 | Piráti | 8054
Chvilka angažované politické poezie.
 
Hlavní stránka Piráti  Internet  Zahraničí  Kultura  Politika  Monstrproces  Kopírovací monopol  Názory  Kauzy  Věda a technika  Video  HogoFogo  Události  Zprávička  Jednou větou  Komix
 
Pirátské noviny jsou internetový občasník digitálního věku.
Informujeme o Internetu, politice, kopírování, svobodné tvorbě a blbostech.

Pirátské noviny oslovujte E-mailem na adrese: redakce zavináč piratskenoviny.cz

Provozovatel a vydavatel: Martin Brož | Sídlo vydavatele: Praha

Pirátské noviny | ISSN 1804-5197

Copyleft Pirátské noviny
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské noviny je umožněno i bez písemného souhlasu.
Všechna práva vyhlazena.